Andrej Sekera zažil v zámorí zrejme najťažšiu sezónu v kariére. Viackrát bol zranený, odohral len 36 zápasov a nestrelil ani jeden gól. Napriek tomu chce prísť reprezentovať Slovensko.

Prečítajte si tiež: Päť Slovákov z NHL, ktorí hrali za Trenčín alebo Zvolen

Prezradil to pred odchodom do Európy v rozhovore pre Oilers TV. „Chcem ísť na majstrovstvá sveta, mal som to v pláne a stále to platí. Po prílete domov si jeden týždeň oddýchnem a potom sa pripojím k národnému tímu,“ vyjadril sa 31-ročný obranca Edmontonu Oilers.

Sekera sa do súťažného kolotoča vrátil na konci apríla, ale v jednom zo zápasov na začiatku apríla sa zranil a do konca ročníka už do žiadneho nezasiahol. Jeho stav však nie je taký vážny, aby nemohol prísť reprezentovať. A čo je podstatné: „Žiadna operácia nebude potrebná,“ prezradil potešujúcu správu.

Prečítajte si tiež: Ďalší Slovák bližšie k NHL

Rodák z Bojníc si chce na svetovom šampionáte vylepšiť chuť na hokej. Okrem toho, že bol často zranený, mu radosť nerobili ani spoluhráči, Edmonton sa neprebojoval do play off a obsadil až dvanáste miesto v Západnej konferencii. „Bolo frustrujúce mať toľko zranení. Je to však život, som hokejista, v tomto športe sú zranenia časté. Snažil som sa s tým vyrovnať, ale bolo ťažké sledovať zápasy len z tribúny,“ povedal strieborný medailista z MS v Helsinkách.

FOTO: Oilers TV