Piate kolo Svetového pohára uzavrú preteky žien s hromadným štartom na 12,5 kilometra. Medzi favoritky na víťazstvo patria obe Slovenky, Anastasia Kuzminová i Paulína Fialková.

Kuzminová je vo vynikajúcej forme

Kuzminová sa prvýkrát dočkala pódia v Ruhpoldingu, keď v úvode piateho kola vyhrala šprint. Po bežeckej stránke nemala konkurenciu. Lisa Vittozziová sa jej pokúsila priblížiť, ale aj tá zaostala za slovenskou stíhačkou až o 11,5 sekundy. Časy ostatných pretekárok sa potom už prepadávali oveľa nižšie. Kuzminová si na strelnici počínala bezchybne, rýchlo a chladnokrvne. Potrebovala iba 27 sekúnd na zostrelenie piatich terčíkov.

Vynikajúcu formu, či už bežeckú alebo streleckú, preukázala aj v sobotňajšej štafete, keď potiahla tú slovenskú na šieste miesto. S časom 15:06 bola treťou najrýchlejšou pretekárkou. Svoj okruh zvládla absolvovať rýchlejšie už len Tiril Eckhoffová (15:04) a Denise Herrmannová (14:52). Strelecky obstála tiež výborne,jedna chybička sa jej priplietla v streľbe v ľahu.

Kuzminová má tak po dvoch pretekoch v Ruhpoldingu 95% úspešnosť streľby a len máloktorá biatlonistka sa jej dokáže priblížiť v behu. Dnes by si preto mohla pripísať na konto ďalšie víťazstvo.

Ani Fialková nie je bez šance

Nie celkom vydarené štvrté kolo v Oberhofe sa Paulína Fialková pokúsila napraviť v Ruhpoldingu. V prvých pretekoch sa umiestnila na 14. mieste. V šprinte dobre zastrieľala až na jednu chybu v ľahu, ktorá jej pridala trestný okruh. Bežecky bola o čosi pomalšia než ostatné pretekárky, najmä v prvom úseku, ktorý zvládla za sedem minút a štrnásť sekúnd. Biatlonistky v prvej desiatke ho odjazdili pod sedem minút s výnimkou Wiererovej (7:05).

Napriek tomu sa Ruhpolding nestane druhým Oberhofom. Fialková predviedla vynikajúci beh v štafete. S časom (15:09) bola najrýchlejšia v druhom kole a celkovo štvrtá spomedzi ostatných pretekárok. Na strelnici opäť s jednou chybou v ľahu. Úspešnosť jej streľby je tak 90%. Ak by Paulína zopakovala včerajšie rýchlostné tempo, môže dnes atakovať už svoje piate pódiové umiestnenie.