Sidney Crosby strelil v drese Pittsburghu Penguins v zápase proti St. Louis Blues svoj 400. gól, vďaka čomu sa stal 95. hráčom v histórii NHL a šiestym aktívnym hokejistom, ktorý dosiahol túto métu. V tom istom stretnutí sa mu podarilo skórovať ešte raz, čo priviedlo jeho tím k výhre 4:1.

To, že sa Crosbymu túto sezónu strelecky nedarilo, si uvedomuje aj on sám. Bezgólovú šnúru sa mu však v dueli s Blues konečne podarilo pretrhnúť. „Cítim, že som dosť nepokojný, ak sa mi nepodarí skórovať, no to k hokeju jednoducho patrí. Raz to ide, raz nie. Tieto góly si veľmi cením, pretože v aktuálnej sezóne sa mi nepodarilo presadiť toľkokrát, koľko by som chcel. Väčšinou, keď sa mi podarí dať gól, tak ich dám viac naraz,“ hovorí 30-ročný Kanaďan pre web nhl.com, ktorému sa túto sezónu podarilo prekonať súperovho brankára 18-krát.

Ako sa Crosby vyjadril k dosiahnutiu úctyhodnej méty? „Počas hry to nevnímate, ale keď sa tak pozriete na to číslo, príde vám veľmi vysoké, no stále ho chcete zvyšovať.“

Okrem neho prekonali túto hranicu presných zásahov aj hráči ako Alexander Ovechkin (590), Patrik Marleau (526), Rick Nash (433) alebo Slovák Marián Gáborík, ktorému sa to podarilo na konci minulého roka.

Kapitán Penguins, ktorý je draftovou jednotkou z roku 2005, získal v doposiaľ odohratých 839 zápasoch až 1089 bodov (401+688). V histórii tímu je v počte získaných bodov druhý, hneď po Mariovi Lemieuxovi (1723). Práve vďaka týmto výkonom bol Sidney Crosby v roku 2017 zaradený do TOP 100 hráčov NHL.

FOTO: instagram / penguins