Zatiaľ čo pred rokom odohral sedem zápasov, na tohtoročných majstrovstvách si musel počkať. Svojej šance sa dočkal až v predposlednom dueli proti Veľkej Británii.

„Nečakal som, že si dnes zahrám. Ešte ráno som bol otázny. Som rád, že som mohol zasiahnuť do hry. Podstatné však je, že mužstvo vyhralo. Ešte žijeme,“ povedal po zápase útočník Dávid Bondra.

Pre Dávida to bol celkom druhý presný zásah na medzinárodnej úrovni. „Som veľmi rád, že som mohol streliť gól. Mama má dnes päťdesiatku, takže dostala darček.“

Gól Dávida Bondru

Hoci Bondra nehral, s tímom absolvoval všetky tréningy, prípravy ako plnohodnotný hráč. S tým rozdielom, že večer si nezašnúroval korčule, ale zamieril vždy len na tribúnu. Aký to bol pocit, čakať na šancu a nevedieť či vôbec príde?

„Hokej nie je len o hre, je aj o mentálnej stránke. Hráči musia byť vyrovnaní. Musel som to nejako zvládnuť. A som veľmi rád, že som tu, aj keby som nedostal šancu naskočiť do zápasu. Je dobré, že môžem byť s chalanmi, máme skvelú partiu. Teší ma, že som na majstrovstvách.“

Aj keby Slováci vyhrali svoj posledný zápas, postup nemajú vo vlastných rukách. Podľa výpočtov tradičnej postupovej matematiky potrebujeme, aby najprv Nemci vyhrali nad USA. Vnímajú hráči aj toto? Budú pozerať zápas? „Ťažko povedať. Neviem, každopádne im budeme držať palce,“ uzavrel Bondra.

FOTO: Presilovka