HC Slovan Bratislava zaznamenal v piatom zápase sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy prvé víťazstvo. K pokoreniu Severstaľu Čerepovec 2:1 prispel aj Lukáš Klok. Pre 23-ročného českého beka to bolo prvé súťažné vystúpenie v drese belasých a tiež premiérové stretnutie v Kontinentálnej hokejovej lige. Odchovanec Vítkovíc, ktorý vynechal predchádzajúce štyri duely pre zranenie, sa uviedol solídnym výkonom.

Ako sa vám hralo v prvom súťažnom zápase za Slovan?

Hralo sa mi dobre. Vrátil som sa do zostavy po zranení, nehral som štyri týždne. Keď boli chlapci na tripe, trénoval som s juniorkou. Potom som ešte potreboval potrénovať s tímom. Veľmi som sa tešil späť, odohral som len tri prípravné zápasy, čakanie bolo dlhé. Som rád, že sme vyhrali a máme prvé dva body. Dúfam, že sme naštartovali víťaznú šnúru. Potrebujeme zbierať bod za bodom.

Debut ste mohli okoreniť gólom, mali ste dve dobré šance.

Boli to dve gólové tutovky. Pri prvej ma dobrou prihrávkou našiel Chip (Kyle Chipchura, pozn. red.). Mohol som nahrávať spoluhráčovi po pravej ruke do prázdnej bránky, ale nečakal som, že brániaci hráč si ľahne na ľad tak skoro. Vzal som to na seba, no nedal som gól. Potom mi tri sekundy pred koncom tretiny poslal puk Ruda Červený. Bol to skoro nájazd, avšak do konca ostávali len tri sekundy, neveril som si, že by som stihol blafák, tak som to skúsil zakončiť. Zase ma však vychytal. Už som Dominikovi (Furchovi, pozn. red.) hovoril, že nech mi tam niečo pustí. Tak snáď nabudúce.

Najviac striedaní ste absolvovali s Máriom Grmanom. Ako sa vám s ním spolupracovalo?

Najviac som hral s Máriom a tiež som nastupoval s Ivanom Švarným. Sú to kvalitní hráči. Mário je tiež mladý, sme takmer rovesníci. Ivan je zase starší hráč so skúsenosťami. Som spokojný, že s nimi môžem hrať.

klok1.JPG

FOTO: Presilovka/Alžbeta Takácsová

Triumf proti Severstaľu Čerepovec sledovala historicky najnižšia divácka návšteva, odkedy je Slovan súčasťou Kontinentálnej hokejovej ligy (5162, pozn. red.). Ako sa vám napriek tomu pozdávala atmosféra na tribúnach?

Sezónu sme nezačali dobre, takže sme divákov nenalákali. Keď príde séria víťazstiev, budú chodiť vo väčšom počte. I keď prišlo menej ľudí, atmosféra bola super. Vo Vítkoviciach fandil len kotol a ostatní ľudia sa pozerali. Tu povzbudzujú všetci a som z toho zatiaľ nadšený. Dúfam, že priaznivcov bude chodiť viac a budeme im robiť radosť.

S čím treba ísť do ďalších stretnutí?

Ešte viac pomôcť Čilovi (Marek Čiliak, pozn. red.). Striel a vyložených šancí mali dosť, ale my tiež, takisto ich podržal brankár. Blokovať strely tak, ako sme blokovali v tomto zápase. Nehrať toľko oslabení, bolo ich dosť, mali sme šťastie, že ich nevyužili. Tiež to však svedčí o tom, že sme boli na ich presilovky dobre pripravení. Treba vychádzať z defenzívy a góly prídu, súperi robia chyby.

Čo hovoríte na úroveň Kontinentálnej hokejovej ligy?

Je to trošku rýchlejšie ako česká extraliga. Už pred prípravou som povedal, že očakávam od KHL hokej, aký som hral za reprezentáciu na medzinárodnej úrovni. Sú tu skúsení hráči. Od pôsobenia v KHL očakávam posun ďalej. Verím, že to bude odrazový mostík do kariéry.

klok2.JPG

FOTO: Presilovka/Alžbeta Takácsová

Po zdravotnej stránke ste už v úplnom poriadku?

Je to ako-tak v poriadku. Keď hráte hokej a chcete pomôcť tímu, musíte sa ponáhľať, takže zranenie nikdy nedoliečite na sto percent. Je to na osemdesiat percent, ale už sa s tým dá hrať, čo je najdôležitejšie.

Ako ste sa udomácnili v novom pôsobisku?

Som tu spokojný. Je tu super zázemie, nálada v šatni, maséri, kustódi, tréneri. S priateľkou sme v Bratislave hľadali byt už skôr, takže som prišiel do viac-menej pripraveného. Priateľka mi vytvorila také prostredie, že sa tu cítim ako doma.

Našli ste si v Bratislave nejaké obľúbené miesto?

Páči sa nám okolie Dunaja pri obchodnom centre. Večer je to tam krásne, keď všetko svieti. Máme to tam radi.

FOTO: Presilovka/Alžbeta Takácsová