Na štátny sviatok Sedembolestnej Panny Márie privítali žilinskí „vlci“ vicemajstrov z Nitry. Nič nenaznačovalo tomu, že by to mal byť niečím výnimočný duel. Dokonca aj prvá tretina prebehla ešte v rámci normy. Nitra ju vyhrala 2:1. Už v 50. sekunde druhej tretiny strelili hostia ďalší gól a viedli o dva presné zásahy.

Fanúšikovia „corgoňov“ z tohto zápasu zrejme už očakávali tri body. Potom však prišlo niečo, čo nikto nečakal. Góly v 23., 25., 27., 30. a 32. minúte znamenali, že domáci v priebehu deviatich minút otočili stav zápasu z 1:3 na 6:3. V tú chvíľu ešte nebolo nič stratené, aj keď psychickú pohodu na hosťujúcej lavičke by ste hľadali márne.

Úvod posledného dejstva naznačil, že by sa zápas ešte mohol zdramatizovať. V 43. minúte Nitra znížila stav na rozdiel dvoch gólov. Už o 62 sekúnd sa však presadil domáci Švihálek, o šesť minút neskôr pridali domáci ďalší gól a v 55. si druhý presný zásah pripísal Švihálek. V ten moment už len všetci čakali na to, kedy bude počet strelených gólov domácich dvojciferný. Už sa zdalo, že Nitra sa tejto potupe vyhne. V posledných sekundách zápasu hrali v početnej výhode. Dvojgólový Švihálek mal chuť po hetriku a aj ho zavŕšil. Iba 36 sekúnd pred záverečným klaksónom poslal puk desiatykrát do siete vicemajstra.

Fanúšikovia Nitry by však nemali vešať hlavy. Takýto debakel môže, paradoxne, ich tímu len pomôcť. Ak sa hráči z toho „oklepú“, tak ako kolektív budú ešte silnejší. Do zápasov budú vstupovať s väčšou vážnosťou. A skvelým nitrianskym divákom sa môžu revanšovať iba jedným spôsobom – zlepšenými výkonmi.

Prečítajte si tiež: Keď sa derby podarí...

Desať gólov a oveľa väčší výprask 0:10 dostal v sezóne 2011/12 aj bratislavský Slovan, s takýmto nákupom odišiel zo Skalice. A ako dopadla pre nich sezóna? S majstrovským pohárom nad hlavou. Podobný scenár môže pokojne stretnúť aj tím spod Zobora.