Slovenská futbalová reprezentácia prehrala aj druhý zápas v Lige národov. Vo federálnom derby nestačila na český výber, ktorý triumfoval 2:1.

Prečítajte si tiež: Kozák: Lobotka? Hral zle. Škriniar? Tiež

Prvé dejstvo zápasu bolo z oboch strán skôr opatrné a neprinieslo veľa gólových príležitostí. Najväčšiu šancu na otvorenie skóre mal v úvodnej desaťminútovke Matej Vydra, ale so strelou ofenzívneho hráča anglického Burnley si Martin Dúbravka poradil a následná dorážka Čechov skončila nad brvnom.

Slovenskí reprezentanti vstúpili do druhého polčasu aktívne a v 52. minúte sa mohli ujať vedenia. Mak krásnym krížnym pasom otočil loptu z ľavej strany na pravú, našiel rozbehnutého Erika Saba, ktorý prihral osamotenému Dudovi do stopercentnej možnosti. Učebnicovej kontre chýbala už len úspešná finalizácia, avšak stredopoliar Herthy Berlín minul bránu.

Česi dokázali ešte v tej istej minúte skórovať prostredníctvom hrotového útočníka Michaela Krmenčíka. „Bola to odrazená lopta v strede, z prvej ju dali za obranu pomedzi mňa a Martina Škrtela. Ja som sa snažil ešte ho zastaviť, ale v takej situácii sa už ťažko niečo robí. Keby som ho fauloval, dostal by som červenú kartu,“ opísal situáciu stopér Milan Škriniar.

Na začiatku 56. minúty mohlo byť vyrovnané. Ondrej Duda uvoľnil finálnou prihrávkou do veľkej šance Róberta Maka, slovenský krídelník však nasmeroval ľavačkou loptu len do hľadiska trnavského štadióna.

Tribúny sa dočkali gólovej radosti o šesť minút neskôr. Po rohovom kope striedajúceho Weissa z ľavej strany hlavičkoval na bránu Adam Nemec, brankár Vaclík stačil vyraziť loptu pred seba, no len k Marekovi Hamšíkovi, ktorý ju bez problémov napálil do siete .

Zverenci Jána Kozáka v tejto fáze stretnutia dominovali, ale druhý slovenský gól to neprinieslo. Naopak, rozhodujúci ťah predviedol v 76. minúte súper. Na pravom krídle sa dostal k lopte Bořek Dočkal, ktorého center využil na gólovú hlavičku rozbehnutý Patrik Schick. „Schick si výborne nabehol, dostal perfektnú loptu a presadil sa. Vedeli sme, že majú kvalitných hráčov a dnes tú svoju kvalitu ukázali,“ povedal po dueli Martin Dúbravka.

Zvyšok hracej doby už gól nepriniesol. Slovákov pri hodnotení zápasu mrzelo najmä to, že po vyrovnaní na 1:1 nevyužili hernú prevahu a nepridali druhý presný zásah. „V druhom polčase sme ich dostali pod tlak. Keď sme sa nadychovali, oni, bohužiaľ, strelili druhý gól,“ vyhlásil kapitán Martin Škrtel, ktorý dnes odohral jubilejný stý zápas za seniorskú reprezentáciu. V podobnom duchu sa vyjadril aj jeho kolega zo stredu defenzívy Milan Škriniar. „Po prvom inkasovanom góle sme sa prebrali, vyrovnali sme a mali sme aj ďalšie príležitosti. Boli sme lepší, no potom prišiel druhý gól Čechov. Mrzí to o to viac.“

Po dvoch odohratých zápasoch v Lige národov bez bodového zisku patrí slovenskému národnému tímu posledné tredie miesto skupiny. Druhí Česi majú na konte tri body a vedúca Ukrajina šesť. Práve Ukrajina bude ďalším súperom Slovenska v rámci tejto súťaže. Sokoli ju vyzvú v domácom prostredí 16. novembra. Počas aktuálneho asociačného termínu odohrajú ešte prípravný zápas vo Švédsku. Výkop je naplánovaný na 16. októbra o 20.45.