Slovenská ženská florbalová reprezentácia dnes o 16.00 nastúpila na osemfinálový zápas svetového šampionátu proti Nemecku.

Na otvárací gól stretnutia nečakali diváci dlho, už na začiatku tretej minúty sa oň zakončením do odkrytej svätyne Nemecka postarala Denisa Ferenčíková, ktorej ponúkla prihrávku ako na zlatom podnose Paulína Hudáková – 1:0. Najproduktívnejšia hráčka majstrovstiev sveta Paulína Hudáková predviedla ďalšiu ukážkovú prihrávku na začiatku ôsmej minúty, keď našla z priestoru ľavého krídla krížnym pasom na opačnej strane kapitánku Luciu Košturiakovú a tá napla sieť za nemeckou brankárkou Brünnovou – 2:0. V čase 8:58 sa podarilo prvýkrát v zápase presadiť aj Nemkám, o ich úvodný gól sa postarala Riccarda Schimanská. 14. minúta mohla priniesť vyrovnávajúci presný zásah Nemiek, ale slovenská brankárka Karolína Krištofová predviedla doslova čarovné zákroky. V čase 19:03 musela odísť na trestnú lavicu Paulína Hudáková, Nemky prvú časť presilovej hry nevyužili, takže skóre sa už v úvodnej dvadsaťminútovke nemenilo.

Slovenky si postrážili i druhú časť oslabenia, Paulína Hudáková sa tak vrátila na palubovku za stavu 2:1 v prospech Slovenska. V 26. minúte ostala po súboji v strede hracej plochy ležať na palubovke zranená Alžbeta Ďuríková, hra však pokračovala ďalej, Nemky predviedli kontru a na jej konci úspešné zakončenie v podaní Laury Neumannovej – 2:2. Slovenské dievčatá sa opätovne ujali vedenia v 27. minúte, keď početnú prevahu zužitkovala Lucia Košturiaková – 3:2. Na štvrtý slovenský gól čakali diváci v hľadisku Zimného štadióna Ondreja Nepelu do 36. minúty, Lucia Košturiaková rýchlo rozohrala na Paulínu Hudáková, ktorá našla v ideálnej streleckej parkete Michaelu Šponiarovú a tá sa nepomýlila – 4:2. V poslednej minúte prostrednej tretiny sa podarilo našej ženskej florbalovej reprezentácii odskočiť na rozdiel troch gólov, úspešnou strelkyňou sa stala Katarína Klapitová – 5:2.

Úvodný zásah tretej tretiny padol na začiatku jej šiestej minúty, Paulína Hudáková si pripísala na konto už štvrtú asistenciu, tentoraz z jej prihrávky profitovala Lucia Košturiaková – 6:2. Nemky mohli veľmi rýchlo zníži, no proti bola brankárka Karolína Krištofová, ktorá sa zaskvela výborným zásahom. Hlásateľ ohlásil na dnešnom zápase návštevu 2031 divákov. Tí sa v tretej tretine opäť bavili mexickými vlnami a pomaly sa chystali na oslavu slovenského postupu do štvrťfinále. Na začiatku 57. minúty ich ďalším skvelým zákrokom roztlieskala brankárka Karolína Krištofová. V 58. minúte však už kapitulovala, nemeckej reprezentácii sa podarilo vsietiť tretí gól zásluhou Laury Neumannovej – 6:3. Viac ako dve minúty pred koncom tretej časti hry Nemky odvolali brankárku a útočili tak so šiestimi hráčkami, no znížiť už nedokázali. Štyridsať sekúnd pred koncom zápasu pridali Slovenky siedmy gól, loptičku dopravila do prázdnej brány Lenka Cupráková – 7:3.

Slovenská ženská florbalová reprezentácia si tak zabezpečila postup medzi najlepšiu osmičku majstrovstiev sveta v Bratislave. Jej štvrťfinálovým súperom bude vo štvrtok od 17.00 favorizované Fínsko.