V Rusku sa včera začalo najsledovanejšie športové podujatie - majstrovstvá sveta vo futbale. Ponúkame vám pohľad redaktorov Presilovky na to, ako sa by mohol tento veľký športový sviatok skončiť.

JAKUB KOCOUREK

1.miesto: Brazília

2.miesto: Argentína

3.miesto: Portugalsko

Na zisk titulu majstra sveta favorizujem práve partiu okolo hviezdneho Neymara. Pri pohľade na nomináciu 5-násobných svetových šampiónov len ťažko nájdete nejakú slabinu. Mená ako spomínaný Neymar, Marcelo, Casemiro, Fernandinho, Coutinho, Firmino, Gabriel Jesus, to je jednoducho záruka tej najvyššej kvality.

Osobne by som si veľmi prial zažiť finále svetového šampionátu Brazília-Argentína. V silách Lionela Messiho, Paula Dybalu, Gonzala Higuaína či Sergia Agüera je doviesť svoj tím až do finále, kde by však už na rozbehnutých Brazílčanov stačiť nemali.

Myslím si, že úradujúci európsky šampión z Portugalska by si svoju pozíciu na starom kontinente mohol obhájiť ziskom bronzu medzi svetovou konkurenciou. Cristiano Ronaldo sa v závere sezóny dostal do fantastickej formy a o tomto hviezdnom Portugalčanovi je známe, že jeho výkony stúpajú s dôležitosťou zápasu. Navyše, nominácia Portugalska vyzerá byť veľmi vhodne vyskladaná.

MAREK DEMETER

1.miesto: Francúzsko

2.miesto: Argentína

3.miesto: Brazília

Majstrom sveta sa stane Francúzsko. Enormná sila v strede obrany (Umtiti, Varane), zálohy (Kanté, Matuidi, Pogba) aj v útoku (Griezmann, Mbappé, Giroud). Francúzi sú kombináciou skúsených hráčov a dravých mladíkov a majú príjemných skupinových súperov, na ktorých sa môžu rozohrať (Austrália, Peru, Dánsko). Oproti Argentíne, ktorú vyzvú vo finále, majú vyváženejší tím a trofej poputuje do Európy.

Argentínsky celok disponuje najlepším útokom na turnaji (Messi, Aguero, Hugaín, Dybala, Di María). Slabinu však vidím v bráne (Armani, Guzmán, Caballero) a v zálohe mi chýba minimálne jeden kvalitnejší stredopoliar zvučnejšieho mena. Messi tak odíde z mundialu opäť bez trofeje.

Prial by som si, aby bronz získalo Belgicko (plné skvelých futbalistov), ale ako sa ukázalo na predošlých šampionátoch, nie je to len o top menách. Belgičania budú nepríjemným súperom, ale na pódium sa nedostanú. Tretie miesto obsadí brazílsky výber na čele s Neymarom. Kanárici majú množstvo futbalistov, ktorí majú za sebou výbornú sezónu, sú skúsení, niekedy však nevyspytateľní.

MARTIN TOTH-VAŇO

1.miesto: Nemecko

2.miesto: Argentína

3.miesto: Anglicko

Čakania Angličanov na úspech sa skončí, hoci nie tou najvyššou métou. Zo začiatku sa budú trápiť, ale postupne sa rozbehnú a v ceste za titulom ich zastavia až Nemci.

Neskorší šampióni a obhajcovia titulu budú opäť predvádzať okulahodiaci futbal. Turnajom prejdú bez menšieho zaváhania, a to vrátane finále.

V ňom narazia na Argentínčanov vedených hviezdnym Lionelom Messim, na ktorom by mal stáť celý tím. Tentokrát to však nebude iba o ňom a práve to prinesie juhoamerickej krajine až postup do finále. Svetovým šampiónom sa však stanú Nemci.

Prečítajte si tiež: Sebavedomé aj drzé. Legendárne výroky Zlatana Ibrahimoviča

FOTO: pixabay.com