V noci zo štvrtka na piatok sa darilo slovenským hokejistom v NHL. V akcii boli traja a všetci boli ústrednými postavami svojich tímov.

Prečítajte si tiež: Aký systém hry priniesol Craig Ramsay? Vysvetľuje odborník Igor Tóth

V newyorskom derby na seba narazili Islanders a Rangers. Hlavnou hviezdou večera bol gólman Jaroslav Halák. Vychytal čisté konto a zneškodnil až 50 striel súpera! Svoj tím doviedol k triumfu 3:0.

Premiéru v novom drese zažil Marián Gáborík a vyšla mu na výbornú. Najskôr v 46. minúte znižoval na 1:2 a následne 31 sekúnd pred koncom tretiny prihrával Brassardovi na vyrovnávajúci gól, ktorý poslal duel s Buffalom do predĺženia. V ňom po minúte rozhodol o triumfe Senators Hoffman.

Radosť z presného zásahu, ale nie z výsledku môže mať Tomáš Tatar. V stretnutí s Tampou Bay v posledných sekundách druhého dejstva v presilovke korigoval na 1:3. To bol však jediný presný zásah jeho tímu, ktorý napokon prehral 1:4.