Počas nasledujúceho víkendu skrížia zbrane všetky tímy HEL dovedna v 14 zápasoch, na programe je totiž dvojkolo.

Jokerit Petržalka - Lion Svidník, sobota 10:30, Petržalka

Začíname zostra. Dôležitý súboj pre oba tímy. Jokerit nepotvrdil jarný rast formy v Martine a podľahol domácim 2:5. Svidníku zas pretrhol šesťzápasovú víťaznú šnúru v domácom víťaznom zápase Kežmarok (7:6). Levy však hrýzli až do samotného záveru a zo zdanlivo strateného zápasu urobili veľkú drámu. Ako sa im bude dariť na ďalekom tripe na západe republiky? ŠKB Martin - PROTEF Považská Bystrica , sobota 10:30, Martin - Sokolovňa Líder tabuľky zavíta do Martina, kde ho čakajú dobre naladení domáci. Či to však bude stačiť na hostí, je otázne. Martin je v každom stretnutí veľkou neznámou. Pri plnom zložení má tento tím veľký potenciál a tento fakt určite vedia aj Považania. Preto sa musia mať na pozore. Očakávame vyrovnaný duel. Rozhodnúť môžu presilové hry.

Enviform Třinec - Nitrianski Rytieri Nitra, sobota , 13:00, Třinec, Česká republika

Zaujímavý súboj dvoch tímov, v ktorom po prvýkrát v sezóne favorizujeme domáci tím zo severu Čiech. Nováčik uspel na ihrisku Košíc a následne podľahol majstrovi na domácej pôde, prípravu na Nitru mal teda zdatnú a toto všetko môže zúročiť v sobotu. Nitra sa musí otriasť, tím sa dostáva pod tlak možnej baráže a Rytieri majú pred sebou veľkú výzvu sily a charakteru tímu.

Kometa Vrútky - ŠK 98 Pruské, sobota 13:00, Vrútky

"Komeťáci" sa opäť po dlhšej dobe predstavia doma a v zápase s Pruským budú favoritom. Určite si z posledných dvoch zápasov vonku trúfali na viac ako dva body, no remíza v Skalici i Ružinove po 45 minútach základnej hracej doby nie je ani zďaleka zlým vysvedčením. Pruské hľadá svoju tvár. Dokáže prekvapiť pozitívne i negatívne. Vrútky sa preto musia mať na pozore.

Hokejmarket Skalica - HBK Diaková, sobota 13:00, Skalica

Diaková prekvapujúco zobrala v poslednom kole dva body v zápase v Pruskom. Mladý tím ukázal, že s ním v každom zápase treba rátať. Skaličania ladia formu pred play-off, ich postavenie v tabuľke dlho ovplyvňovali nedohrané zápasy, no Záhoráci už opäť jasne naznačujú svoje ambície a chuť obhájiť majstrovský titul. Diaková to bude mať v Skalici veľmi ťažké. Favorizujeme Skalicu. Vippokerpro Kežmarok - LG ABhokej Bratislava, sobota 13:30, Kežmarok Bratislavčania dokážu v Kežmarku odohrať dobré zápasy a tak trochu sa aj očakáva, že ich stroj sa pomaly rozbehne na vyššie obrátky. Forma brankára Moška narastá a to je základom pre dobré výsledky. Kežmarčania odohrali remízový dvojzápasový víkend so Svidníkom, keď remizovali na body aj na góly. Zrodí sa v tomto zápase ďalšia remíza? HBC Košice - Leaders Ružinov, sobota 14:00, Košice Košičania nastúpia v lepšej nálade, napravili si ju výhrou v Nitre a určite im pridá aj fakt, že hrajú opäť doma. Ružinov vycestuje na východ s odhodlaním bodovať naplno vo oboch zápasoch. Zápas v Košiciach môže byť dlho vyrovnaný a rozhodnúť môžu skúsenosti, ktoré sú na strane Ružinova. Favoritom sú hostia.

Nedeľný program 21. kola HEL 4.3.2018:

Jokerit Petržalka - Kometa Vrútky, 10:30 Nitrianski Rytieri - ŠKB Martin, 11:00 HBC Košice - LG AB Hokej Bratislava, 11:00 Hokejmarket Skalica - Lion Svidník, 11:00 HBK Diaková - Enviform Třinec, 13:00 PROTEF Považská Bystrica - ŠK 98 Pruské, 13:00 Vippokerpro Kežmarok - Leaders Ružinov, 13:30

Grafika: Facebook/HEL