Tento víkend bol náročný nielen pre hráčov hokejbalovej extraligy, ale aj pre hokejbalistov v kategórii U19. Na východe Slovenska sa odohrával súboj Košíc a Považskej Bystrice, ktorý skončil víťazstvom domácich (4:0) a na martinskej Sokolovni bojovala Diaková so stále aktuálnym majstrom – Spišskou Belou.

Práve súboje Diakovej a Spišskej Belej skončili pre väčšinu fanúšikov nečakane. Už počas včerajšieho stretnutia sa mladý tím z Diakovej ukázal ako vhodný adept na finalistu. Včerajší zápas ukončili až samostatné nájazdy a k víťazstvu prispel Maroš Kupčo: „Tréner (Milan Murček) sa rozhodoval, či ma má dať na nájazd alebo nie. Keď som mu povedal, že si verím, bolo rozhodnuté. Bol to neuveriteľný pocit, keď to tam padlo. Podržal som tím v tej pravej chvíli.“

Po včerajšom súboji bolo jasné, že Spišská Belá musí vyhrať, čo si uvedomovali aj jej hokejbalisti, ktorí dnes nastúpili v inom zložení. Okrem hráčov, ktorí sa zúčastnili včerajšieho zápasu, sa dnes na ihrisku objavil aj Filip Vašaš, Róbert Hohol a Daniel Krempaský. Tí však nepomohli a Diakovčania dnes rozhodli o svojom postupe.

30740104_900994613435372_8647805269109112832_n.jpg FOTO: Kajo Novotný

„Do prvého zápasu sme išli s pokorou, bojovnosťou a chuťou prekvapiť nielen súpera, ale aj fanúšikov, čo sa nám podarilo. Druhý duel sa niesol v znamení, že máme mečbal, ktorý nás dokáže dostať do vysneného finále. Podarilo sa nám ho využiť a stav 3:2 nás dostal do finále. Hráči hrali zohrane a, samozrejme, musíme poďakovať aj brankárovi – Samovi Hrabovskému,“ hovorí obranca Dávid Remiáš z Diakovej. Za zmienku stojí aj Richard Kirschner, ktorý počas včerajšieho zápasu v pevnom hracom čase skóroval ako jediný.

Najlepší hokejbalista sveta Petrík: Kanaďania sa na nás pozerajú s úžasom

Súper Diakovčanov ešte nie je známy, dozvieme sa ho o týždeň v sobotu – po zápase mladíkov z Košíc a Považskej Bystrice, kde je stav série vyrovnaný 1:1.

FOTO: autorka