Rozpis Majstrovstiev sveta juniorov v hokejbale je známy. Od 25. júna do 1. júla si v Nitre zmeria sily viac ako 500 účastníkov z 24 tímov v celkovo piatich mládežníckych kategóriách.

Rekonštrukcia nitrianskej hokejovej arény sa pomaly chýli ku koncu. Organizátori MJS v hokejbale spolu s mestom Nitra robia všetko pre to, aby boli haly a ihriská pripravené načas. Šéf organizačného výboru Juraj Bubák približuje aktuálnu situáciu: „Momentálne sa prerába bočný štít na hlavnom štadióne a nad vedľajšou plochou vymieňajú osvetlenie. V polovici júna položíme na hlavnú plochu špeciálny povrch značky Stilmat, ktorý už pre nás vyrobili.“

Svetový šampionát v hokejbale juniorov priláka v júni do Nitry aj zástupcov z krajiny súčasných majstrov sveta v hokeji. Švédi sa predstavia v kategórii do 18 rokov v rámci tímu Európa, doplnia ich tam hráči ďalších krajín. Mesto Nitra mladé hokejbalové talenty v ďalších štyroch kategóriách, vrátane dievčenskej do 20 rokov. So zámorskými tímami pricestuje aj množstvo rodičov a tak sa organizátori tešia na výbornú atmosféru.

banner SK.JPG

Reprezentanti mieria do Nitry z vyše 10 krajín celého sveta. Na MSJ pod záštitou Svetovej hokejbalovej federácie (WBHF) pricestujú tradične silné výbery Kanady, USA, Česka a samozrejme Slovenska, v kategórii do 14 rokov sa premiérovo predstavia Rusi, v tímoch Európy sa okrem spomínaných Švédov ukážu hráči z Rakúska, Francúzska, Maďarska, Slovenska a Česka.

Okrem hokejbalu sa v Nitre bude počas posledného júnového týždňa konať Nitrianske kultúrne leto, Medzinárodný festival sakrálnej hudby, Pribinove a Cyrilo-metodské slávnosti, a ďalšie akcie, ktoré návštevníkom zo zahraničia ukážu Nitru v tom najlepšom svetle.