O zápasy 2019 IIHF majstrovstiev sveta malo záujem vyše 470-tisíc divákov

Zápasom o tretie miesto medzi Českom a Ruskom a finálovým súbojom medzi Kanadou a Fínskom v nedeľu vyvrcholí 83. svetový šampionát v ľadovom hokeji. Už pred zápasmi posledného hracieho dňa je pritom zrejmé, že čísla návštevnosti z roku 2011, kedy Slovensko hostilo svetovú hokejovú elitu po prvýkrát, sa podarilo prekonať. Súboje v košickej Steel aréne a na bratislavskom zimnom štadióne Ondreja Nepelu videlo k dnešnému dňu už viac než 450-tisíc divákov. Celkový počet divákov po zápase o tretie miesto a finálovom súboji s určitosťou presiahne 470-tisíc.

„Návštevnosť 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji prekonala naše očakávania. V roku 2011 štadióny v Bratislave a Košiciach navštívilo 406-tisíc hokejových fanúšikov. Sme veľmi radi, že sa nám toto číslo podarilo prekonať už po štvrťfinálových súbojoch. Rozhodnutie odohrať zápasy slovenskej reprezentácie v Košiciach bolo dobrým rozhodnutím. Návštevnosť v oboch halách bola vysoká. Súboje v Košiciach videlo spolu takmer 185-tisíc ľudí, pričom až 9 zápasov bolo vypredaných. V Bratislave si cestu na štadión doteraz našlo takmer 270-tisíc fanúšikov, vypredaných bolo 17 zápasov a tento počet sa po poslednom hracom dni zvýši na 19,“ povedal riaditeľ organizačného výboru 2019 IIHF MS Igor Nemeček.

A_PAL_00642184.jpg FOTO: Pavel Lebeda / 2019 IIHF

Slovensko sa na pár dní premenilo na hokejovú republiku aj vďaka oficiálnym fanzónam 2019 IIHF MS pri bratislavskom Istropolise a v košickom Kulturparku. Jednotlivé zápasy a skvelú atmosféru šampionátu si v nich vychutnalo viac ako 230-tisíc fanúšikov. O dobrú náladu sa v oboch fanzónach starali moderátori Fun rádia, v Košiciach našli svoje prechodné bydlisko Junior a Marcel, v Bratislave divákov bavili Sajfa, Julo, Vera, Didiana či Mimo.

„S organizáciou šampionátu vyjadrila Medzinárodná hokejová federácia IIHF maximálnu spokojnosť. Veľmi spokojné odchádzali zo Slovenska aj jednotlivé tímy, ktoré nám za organizáciu a pobyt na Slovensku adresovali slová vďaky. Maximálnu spokojnosť s našou prácou vyjadril i prezident IIHF René Fasel. Ako sám povedal, už dlho nezažil tak dobre zorganizovaný svetový hokejový šampionát,“ doplnil Nemeček.

Na v poradí druhých majstrovstvách sveta na Slovensku sa predstavilo 120 hráčov zo zámorskej NHL, čo je najvyšší počet za posledných 5 rokov. Akreditovaných bolo viac ako 11-tisíc ľudí. Prenosy z hokejových zápasov videlo viac ako 1,3 miliardy divákov v 166 krajinách sveta. V súvislosti s 2019 IIHF MS organizačný výbor zorganizoval 25 tlačových konferencií a brífingov a vydal viac ako 50 tlačových správ.

ZDROJ: OV MS

FOTO: Pavel Lebeda / 2019 IIHF