Šláger 37. kola najvyššej hokejovej súťaže sa hral pod Zoborom, kde tretia Nitra hostila lídra z Banskej Bystrice. Súboj dvoch najlepších útokov vyznel lepšie pre domácich, ktorí skórovali trikrát. Naopak, "Barani" sa nedokázali presadiť ani raz, a tak Nitrania natiahli svoju sériu výhier na vlastnom ľade už na neuveriteľných 10 zápasov.

Mužom zápasu sa stal iba 21-ročný nitriansky gólman Juraj Halo. Ten sa vďaka zraneniu tímovej jednotky, Michala Valenta, predstavil v bráne už v šiestom zápase. Čeliť kvalitnej bystrickej ofenzíve iste nebolo nič jednoduché. ,,Určite to bolo náročné, musel som byť celý zápas veľmi sústredený na každý puk. Bol to nepochybne veľmi ťažký zápas. Podali sme výborný kolektívny výkon. Tréner znovu zvolil dobrú taktiku a chalani spĺňajú všetko, čo od nich vyžaduje. Obrancovia hrajú veľmi obetavo. Myslím, že výhra je zaslúžená, podľa mňa sme boli lepším tímom.“

Prečítajte si tiež: Mladé Nitrianky sa skoro postarali o prekvapenie...

Objavili sa v priebehu zápasu s pribúdajúcim časom aj myšlienky na premiérovú nulu? ,,Asi až keď sme dali gól na 3:0, vtedy ma to trošku upokojilo. Ale popravde, na shotout som veľmi nemyslel, keďže ja ich veľmi často nevychytávam,“ dodal so smiechom. Bez príspevku do tímovej kasy sa to zrejme nezaobíde. ,,To určite, ale ešte neviem, ako to budú u mňa riešiť. Uvidíme, čo povie pokladník.“ Tým je v nitrianskom tíme obranca Peter Ordzovenský. Mladý gólman však nepochybne prispeje veľmi rád.

Zranenie Michala Valenta donútilo vedenie Nitry k angažovaniu ďalšieho gólmana, zo zámorskej ECHL prišiel 27-ročný američan Eric Hartzell, ktorý svojim novým spoluhráčom prišiel po zápase aj pogratulovať do šatne. Konkurencia na brankárskom poste tak narastá. ,,Je to len na tréneroch. Každý bude musieť odovzdať maximum, aby si svoje miesto zaslúžil aj na ďalší zápas. Nie je to jednoduché, máme tu aj Miša Valenta, ktorý, keď sa vráti po zranení, bude určite našou jednotkou a my ostatní ho zastúpime, keď bude treba.“ Len dodajme, že mladému topoľčianskemu rodákovi jeho doterajších šesť zápasov (z toho štyri víťazné) okrem prvej nuly vynieslo aj skvelú úspešnosť zákrokov 93, 62% a priemer inkasovaných gólov 2,21.

V drese Banskej Bystrice už v treťom zápase nastúpil aj Michal Handzuš. Svoju premiéru absolvoval v náročnom domácom stretnutí v derby zápase proti Zvolenu. V ďalšom stretnutí na ľade Žiliny zaznamenal aj prvý gól. Jeho štart vyplynul z odchodu niekoľkých útočníkov, predovšetkým centrov Tomáša Surového a Charlesa Saraulta. Paradoxne, po jeho príchode ťahajú barani trojzápasovú sériu prehier. Skúsený útočník však dôvod na paniku nevidí. ,,V prvom rade treba hrať náš hokej, máme kvalitné mužstvo a každý z nás vie, čo má robiť. Hlavne ale musíme strieľať góly, čo nám dnes nevyšlo.“

Prečítajte si tiež: Debakle či šarvátky. Pamätné momenty pohronského derby

Po opatrnom úvode prišli ako blesk z jasného neba dva góly domácich v priebehu 15-tich sekúnd a tréner Országh bol nútený zobrať si oddychový čas. ,,Ja myslím, že sme nezačali zle. Potom sme ale dostali dva rýchle góly a Nitra sa dostala do laufu, vypracovali si niekoľko ďalších šancí. Myslím, že posledných päť minút prvej tretiny sme hru vyrovnali. Potom to už bol, podľa mňa, celkom vyrovnaný zápas, ale nevedeli sme sa chytiť a dať gól, aby sme sa vrátili do zápasu.“

Bol po dvoch predošlých prehrách a nevydarenej prvej tretine v kabíne hostí zvýšený hlas? ,,Ani nie. Ako som povedal, ja si myslím, že toto je kvalitné mužstvo, ktoré má sebavedomie a ostávali nám ešte dve tretiny, čo je dostatok času, aby sme zápas zvrátili. Vedeli sme, že sme urobili pár chýb, ktoré oni využili. Potom sme trochu prestali korčuľovať a oni dokázali vyhrávať súboje. Ale vedeli sme aj, že ak dáme gól, vrátime sa do zápasu, bohužiaľ, sa tak nestalo.“ Aké boli pocity po treťom odohratom zápase? ,,V podstate je to pre mňa tak, ako na začiatku sezóny. Vedel som, že to nebude ľahké, čo sa zatiaľ aj potvrdzuje.“