Stredoslovenské tímy ukázali, že aj na Slovensku môže derby zápas spĺňať tie najprísnejšie parametre. Hokej Zvolena s Detvou sa jednoducho musel páčiť. Hoci o niečo viac asi domácim...

Gólové hody, rivalita, nekompromisné súboje, infarktový záver a plné tribúny. To všetko obsahoval šláger 3. kola Tipsport ligy medzi Zvolenom a nováčikom z Detvy.

Oba celky sa do seba poriadne zahrýzli - už od úvodného hvizdu. Hralo sa z jednej strany na druhú, tvrdé súboje striedalo neutíchajúce povzbudzovanie na zvolenskej i detvianskej strane. Priaznivci domácich a hostí sa prekrikovali, stojac oproti sebe na tribúnach. Ale tak to má byť. Správny derby zápas musí mať šťavu. A to nielen zvukovú.

HKM_Detva-ZVo-12.jpg FOTO: Ivan Golembiovský/ZVonline.sk

Deväť gólov, to je už poriadna žatva, pričom gólmani oboch táborov ešte pochytali niekoľko sľubných príležitostí. Nevyhnutnú dávku napätia tomu dodávalo skóre, ktoré sa menilo takmer pravidelne. Vyhrávali hostia, domáci vyrovnali, vyhrávali hostia, domáci vyrovnali... až kým prišiel zásadný zlom. Dvadsať sekúnd pred koncom poslal do čela HKM Kytnár, čo bola definitívna gólová pečiatka duelu.

Prečítajte si tiež: Desaťbolestná Panna Mária v Žiline

A najkrajšie na tom bolo, že hokejové galapredstavenie nesledovalo 500 ani 1500 divákov. Cestu do Zvolena si našlo až 4080 fanúšikov. Tí sa napokon mohli radovať alebo smútiť. Ani jeden z aktérov sa však za predvedený výkon nemusí hanbiť. Spolu dokázali vytvoriť perfektné derby, ktoré - verme - zopakujú čo najskôr.

FOTO: Ivan Golembiovský/ZVonline.sk