Klasikárska sezóna odštartovala minulý víkend klasikami Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brusel-Kuurne.

Z víťazstva na prvom spomenutom podujatí sa radoval Dán Michael Valgren. Na Kuurne-Brusel-Kuurne triumfoval Dylan Groenewegen z tímu Lotto-NL-Jumbo. Minuloročný víťaz Kuurne-Brusel-Kuurne Peter Sagan preteky tento rok vynechal. Trojnásobný majster sveta vstúpi do klasikárskej časti sezóny v sobotu na podujatí Strade Bianche.

Talianska jednorázovka je známa svojím zvlneným profilom a silným protivetrom. V minulosti ju ovládli také esá, ako Fabien Cancellara, Philippe Gilbert, Čech Zdeněk Štybar či Poliak Michal Kwiatkowski.

1.jpg

FOTO: strade-bianche.it

Budúcu stredu začínajú známe týždňové etapové preteky Tirreno-Adriatico, na ktorých sa Peter Sagan predstaví opäť po roku. V minulej sezóne tu získal bodovací dres, tak ako na väčšine podujatí, ktorých je súčasťou. Taktiež sa mu podarilo vyhrať tretiu a piatu etapu.

Ďalším podujatím, v ktorého štartovej listine bude Žilinčan figurovať, je prvý monument sezóny Miláno-San Remo (17. marec). Vlani mu na ňom tesno ušlo víťazstvo, keď v špurte nestačil na Michala Kwiatkowskeho. Tretí finišoval Francúz Alaphillipe.

Saganov nasledujúci program tvoria klasiky E3 Harelbeke (23. marec), Gent – Wevelgem (25. marec), Okolo Flámska (1. apríl), Paríž-Roubaix (8. apríl) a Amstel Gold Race (15. apríl).

FOTO: facebook/Peter Sagan