Rebríček prvej desiatky futbalistov s najrýchlejšími nohami obsahuje niekoľko prekvapivých mien. V úvodnej trojici figuruje len jeden hráč zo starého kontinentu, najpočetnejšie zastúpenie majú Real Madrid a Manchester United.

10.WAYNE ROONEY (Manchester United)

Anglická stálica „červených diablov“ síce už má 31 rokov, no neustále dokazuje, že nepatrí do starého železa. Aspoň čo sa týka rýchlosti. Jeho najvyššia dosiahnutá rýchlosť bola 31,2 km/h, čím si vyslúžil desiate miesto v rebríčku.

wazza.jpg

FOTO: metro.co.uk

9.LIONEL MESSI (FC Barcelona)

Futbalový mág z Argentíny sa nachádza na predposlednej priečke, člen katalánskeho celku z Barcelony beží najrýchlejšie rýchlosťou 32,5 km/h. Známe sú aj obrázky, na ktorých Messiho vyobrazujú, ako s loptou pri nohe uteká pred levom. Avšak podľa dostupných prameňov, ktoré sa venujú levom a lovu koristi, by cicavec s bujnou hrivou Messiho poľahky predbehol (a pravdepodobne ochutnal).

Lionel-Messi copy.png

FOTO: messidll.blogspot.com

8.THEO WALCOTT (Arsenal Londýn)

Krídelný rýchlik, ktorý premáva v londýnskom Arsenale, je svojou akceleráciou povestný. Neraz naštartuje motory, aby pomohol kolegom v ofenzívnom priestore vsietiť gól, keď po dlhočizných šprintoch adresuje milimetrové centre. Vďaka subtílnej postave dokáže vyvinúť rýchlosť až 32,7 km/h.

theo.jpg

FOTO: mirror.co.uk

7.CRISTIANO RONALDO (Real Madrid)

Druhý zástupca „pusiniek“ na ihriskách úraduje dokonalou technikou, vedením lopty a úžasným zrýchlením, pričom Ronalda zdobí špecifický bežecký štýl. Pri meraní rýchlosti však nie je dôležité, kto ako behá, rozhoduje najvyššia rýchlosť kilometrov za hodinu. V prípade portugalského čarodeja sa číslo zastavilo na 33,6 km/h.

ronaldo3.jpg

FOTO: Ronaldo7.net

6.AARON LENNON (Everton)

Už z pôsobenia v Tottenhame sa preslávil šprintmi, ktoré na hracej ploche zvyčajne nemali konkurenciu. Ofenzívny záložník je aj vďaka výške náročným súperom v súboji jeden na jedného, lišiackym spôsobom sa dokáže vyhnúť protihráčovi a nebezpečne vystreliť. S rýchlosťou 33,8 km/h sa stáva veľmi platným futbalistom.

lenon.jpg

FOTO: liverpoolecho.co.uk

5.PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG (Borussia Dortmund)

Rodený Francúz, reprezentujúci Gabon, využíva výhody nemeckej Bundesligy, a teda priamočiarosť a rýchlu kombináciu, pri čom uplatňuje vlastné fyzické predispozície. V Dortmunde sa stal jedným z najdôležitejších hráčov, strieľa dôležité góly a nebojí sa kohokoľvek vyzvať na rýchlostný duel. To je pochopiteľné, Aubameyang dosahuje až 34,6 km/h.

aubam.jpg

FOTO: fourfourtwo.com

4.ANTONIO VALENCIA (Manchester United)

Ekvádorčan s typickými vlastnosťami kvalitného krídla púta pozornosť rýchlym vedením lopty a skvelou stabilitou. Jeho nohy vyvinú rýchlosť 35,1 km/h.

tondo.jpg

FOTO: manutd.com

3.JURGEN DAMM (Tigers)

24-ročný Mexičan, ktorý vlastní nemecký pas, je vďaka nízkej hmotnosti (67 kg) mrštným ofenzívnym protagonistom. Je však obdivuhodné, že rodák z Tuxpanu dokáže pri výške 1,87 metra bežať až rýchlosťou 35,23 km/h, čím sa zaraďuje na bronzovú pozíciu.

jurgen.jpg

FOTO: metro.co.uk

2.ORLANDO BERRIO (Flamengo)

Kolumbijské pravé krídlo, ktorého tržná hodnota je podľa Transfermarkt len jeden milión eur, sa nachádza na druhom mieste. 26-ročný futbalista počas svojej kariéry hral iba kolumbijskú ligu, v súčasnosti však oblieka dres brazílskeho Flamenga. V ňom na seba upozorňuje rýchlosťou 36 km/h.

dvojka.jpg

FOTO: futbolred.com

1.GARETH BALE (Real Madrid)

Už to ukázal niekoľkokrát, obrancovia sú z toho zúfalí a nestíhajú. Rýchlosť v podaní „draka“ z Walesu. Fyzickými parametrami udivoval už u „kohútov“ v Londýne, v Madride spojil rýchlosť s lepšou technikou. Druhý najdrahší hráč histórie futbalu, za ktorého sa nebál Florentino Pérez zaplatiť poriadny balík peňazí, je najrýchlejším futbalistom na svete. Dosahuje rýchlosť až 36,9 km/h.

balee.jpg

FOTO: uk.pinterest.com

Rebríček vznikol na základe štúdie mexického klubu C.F. Pachuca

FOTO: walesonline.co.uk