Tohtoročné play-off Tipsport ligy nám prinieslo zaujímavé a dramatické súboje. Taký nás čaká aj vo finále, v ktorom sa stretávajú Trenčín a Banská Bystrica.

Obhajoba titulu

Na tú myslia barani po tom, ako minulý rok vyhrali základnú časť a rýchlo „vybavili“ vo finále Nitru. V tejto sezóne však ich cesta do finále nebola vôbec jednoduchá. Museli sa vysporiadať s odchodom polovice majstrovského kádra po fantastickej sezóne a postaviť tím doslova nanovo. To sa im opäť podarilo aj vďaka skvelej práci skautingu a trénerského štábu na čele s Vladimírom Országhom, ktorí opäť vyskladali výborne fungujúci tím.

Na svojej ceste do finále najskôr Banská Bystrica musela zabojovať v dvoch sériách, ktoré boli často nazývané ako predčasné finále. Najskôr proti Košiciam vo štvrťfinále a neskôr proti Nitre v semifinále. Práve v semifinále barani prekvapili, pretože Nitru opäť „vybavili“ veľmi rýchlo. Táto séria mala byť podľa predpokladov vyrovnanejšia, avšak výkony Banskej Bystrice boli naozaj presvedčivé a Nitra často nedokázala na herný systém baranov nájsť recept. Zverencom trénera Országha tak už v ceste za titulom a miestenkou do Ligy majstrov stojí len posledná prekážka. HK Dukla Trenčín.

Minulý rok sa zachraňovali, dnes sú vo finále

Na minulú sezónu potrebovali Trenčania čo najskôr zabudnúť. Play-out o udržanie sa v lige nie je pre žiadny tím príjemné. Podarilo sa a v tejto sezóne vďaka priam rozprávkovej jazde sú vojaci vo finále. Treba však jedným dychom dodať, že zaslúžene. Po základnej časti im patrila v tabuľke tretia priečka o bod práve pred ich finálovým súperom.

Vo štvrťfinále zdolali Poprad v najkratšom možnom čase 4:0 na zápasy a v semifinále ich čakal Zvolen. Semifinálová séria bola pre zverencov trénera Petra Oremusa už dramatickejšia, ale aj tú zvládli najmä po skvelých výkonoch na ľade súpera, kde dokázali triumfovať dvakrát a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

Jediná otázka, ktorá pred finále pre Trenčanov vyvstáva: podarí sa im ukončiť 14 rokov trvajúce čakanie na titul? Naposledy ho získali ešte v sezóne 2003/2004 pod vedením Dušana Gregora a Júliusa Pénzeša.

Kto sa stane 25. majstrom Slovenska v ére samostatnosti? Získajú Trenčania svoj štvrtý titul? Alebo ligový primát obháji Banská Bystrica? Odpovede na tieto otázky nám už prinesú nasledujúce dni. V najkratšom možnom čase môžeme majstra spoznať už 18.4., ak sa však séria predĺži, tak prípadný 7. zápas sa odohrá 24.4.

FOTO: Jozef Pikula/Presilovka