Anastasii Kuzminovej sa v prvom vystúpení na ZOH v Pjongčangu nepodarilo získať medailu v šprinte na 7,5 km. Veľmi dobrým výkonom sa však prezentovala Paulína Fialková.

Počas pretekov sa museli pretekárky vysporiadať s ťažkými podmienkami ako na trati, tak aj na strelnici. Silný vietor v kombinácii s teplotou -6 °C znamenali najmä sťažené podmienky na strelnici. Priemerný čas medzi jednotlivými výstrelmi bol zhruba 5 sekúnd. Dalo sa teda očakávať, že na víťazstvo bude potrebná okrem rýchlosti aj presnosť a rozvaha na strelnici.

Kuzminová v prvom kole bežala najrýchlejšie zo všetkých. Avšak na prvej streľbe minula hneď prvý terč a po následnej úprave mieridiel minula ešte jeden. Po prvej streľbe teda bežala 300 metrov navyše v trestnom kole.

Následne na druhej streľbe minula ešte raz a to bol definitívny koniec medailových nádejí. Do cieľa prišla so stratou takmer minúty a priebežne skončila na trinástom mieste.

Po prvej streľbe sa najviac darilo Nemke Laure Dahlmeierovej, ktorá viedla po čistej streľbe. K nej pridala aj druhú, po tom, čo stratila na strelnici okolo 20 sekúnd. Na trati následne stupňovala tempo a zaslúžene vyhrala. Na druhom mieste skončila Nórka Marte Olsbuová a tretia Češka Veronika Vítková.

Čo čaká biatlonistky ďalej: Zveľadí Kuzminová medailovú zbierku? Program biatlonu na ZOH

Skvelý výsledok si v týchto pretekoch pripísala iná slovenská reprezentantka Paulína Fialková. Po prvej streľbe, na ktorej minula iba jeden terč jej patrila 14. priečka. Po skvelom bežeckom výkone sa posunula dopredu.

Druhú streľbu odstrieľala bez chyby a zdalo sa, že by to na top 10 mohlo stačiť. Chorobou sužovaná Fialková napokon po príchode do cieľa dokázala uhájiť jedenáste miesto.

Ivona Fialková skončila po piatich chybách na strelnici 74. a Terézia Poliaková s rovnakou streleckou bilanciou na 83. mieste.