V stíhacích pretekoch biatlonistiek na 10 kilometrov v rámci Svetového pohára v nórskom Holmenkollene malo Slovensko trojnásobné zastúpenie. Najväčšiu pozornosť vzbudzovala Anastasia Kuzminová, o ďalší životný výsledok chcela zabojovať Ivona Fialková, no a zo zadných pozícií sa musela prebojovávať jej sestra Paulína Fialková.

Do prvého bežeckého kola vybehla Anastasia Kuzminová s deväťsekundovým náskokom pred druhou Dariou Domračevovou, ten sa pred príchodom na strelnicu navýšil. Slovenke sa podarilo odstrieľať čisto, zatiaľ čo jej súperky chybovali, a tak už po prvej streľbe vyzerala Kuzminovej pozícia pomerne luxusne. Ivona Fialková vyrážala na trať ako deviata v poradí a aj ona rozbehla stíhačku vynikajúco, keď sa po úvodnej čistej streľbe prepracovala na šiestu pozíciu.

Sympatický výkon 23-ročnej rodáčky z Brezna pokračoval aj na druhej streleckej položke v ľahu, opäť zostrelila všetkých päť terčíkov a aj do tretieho bežeckého okruhu tak vyrážala medzi najlepšou šesticou. Už o niečo menej sa darilo Anastasii Kuzminovej, ktorá spravila dve chyby. Napriek tomu sa udržala na prvom mieste s miernym náskokom pred Dariou Domračevovou.

Tretia strelecká položka rozosmutnila slovenských priaznivcov ešte viac, keďže Kuzminová musela absolvovať ďalšie dva trestné okruhy a z priebežnej vedúcej pozície sa prepadla až na šiestu priečku. Znovu však skúsená rodáčka z Ruska ukázala fantastickú bežeckú výkonnosť. Na štvrtú streľbu prišla už ako štvrtá, predviedla doslova rýchlopaľbu a zo strelnice odchádzala opäť na čele.

V pätách však mala v poslednej dobe skvelo jazdiacu Dariu Domračevovú. V poslednom bežeckom okruhu sa na Anastasii Kuzminovej prejavili dva trestné okruhy navyše v provonaní s Bieloruskou a Domračevová o svojom triumfe definitívne rozhodola "trhákom" v stúpaní približne 600 metrov pred cieľom.

Ivona Fialková si preteky "odstrelila" na položkách v stoji, kde z desiatich terčov netrafila až sedem, čo ju dostalo mimo bodované pozície. Obsadila 47. priečku.

Paulína Fialková spravila celkovo štyri chyby na strelnici a finišovala na 39. mieste.

Keďže Kaisa Mäkäräinenová prišla do ciela ako 22. v poradí, náskok Anastasie Kuzminovej na čele celkového hodnotenia Svetového pohára narástol pred posledným podnikom v ruskom Tumeni na 41 bodov.

FOTO: adidas