Slovenskí hokejisti majú za sebou najlepší duel na majstrovstvách sveta v Dánsku. Hoci mimoriadne silným Švédom podľahli 3:4 po predĺžení, predvedeným výkonom zanechali výborný dojem. V tretej tretine stretnutia vyrovnal na 3:3 Ladislav Nagy, ktorý mal veľa príležitostí aj v predchádzajúcich zápasoch. Proti Francúzom dokonca skóroval po majstrovskom individuálnom prieniku, ale jeho presný zásah nakoniec pre ofsajd neplatil. Streleckú smolu dokázal prelomiť v súboji so Švédskom. Druhému najstaršiemu hráčovi 82. svetového šampionátu pripravili gólovú pozíciu dvaja Michalovia – Čajkovský skvelou prienikovou prihrávkou z obrannej tretiny a Krištof posunutím puku pred odkrytú časť švédskej svätyne. Skúsený matador nezaváhal a jednu zo zatiaľ najkrajších akcií slovenskej reprezentácie v Kodani premenil na svoj šestnásty gól na majstrovstvách sveta v kariére.

Krásny gól strelil proti Švédom i Marek Ďaloga: Vychutnajte si gólovú lahôdku Ďalogu

NOVINKA! Vypočujte si: Ktoré talenty na MS treba sledovať? Počúvajte podcast Blafák