Japonský futbalista Kazuyoshi Miura je najstarším strelcom gólu. V marci sa mu podarilo prekonať 52-ročný rekord.

Ofenzívne eso druholigového tímu Yokohama Miura zaznamenal presný zásah v zápase druhej japonskej ligy proti Thespa Kusatsu. Okrem toho, že tento gól priniesol Yokohame tri body, rodák zo Shizuoky sa zapísal do histórie. Vo veku 50 rokov a 14 dní sa stal najstarším strelcom gólu. Prekonal tak 52-ročný rekord Stanleyho Matthewsa z roku 1965, ktorý mal po prekonaní gólmana 50 rokov a 5 dní.

Prečítajte si tiež: Nepodľahli ani obezite. Najtučnejší futbalisti sveta (2. časť)

„Som šťastný, keď môžem prispieť k víťazstvu," povedal skúsený harcovník. „Vždy sa snažím dať gól, no dnešok je výnimočný," reagoval hráč s prezývkou Kráľ Kazu po prelomení dlhoročného rekordu. Miura vsietil gól po odrazenej lopte, na ktorú si lišiacky počkal, oprel sa do lopty a nasledovala erupcia radosti.

Keď si Miura uvedomil, že stanovil nový svetový rekord, skromne poznamenal. „Necítim sa ako legenda. Možno som ho (Matthewsa - pozn. red.) prekonal, no nemôžem sa s ním porovnávať. Nie je to o číslach, viac záleží na hre."

Prečítajte si tiež: Zázračný chlapec z Madeiry (2. časť)

Jeho profesionálne začiatky sa spájajú s brazílskou ligou, debutoval v roku 1986 za Santos. 50-ročný Japonec si vyskúšal angažmán aj v Janove či v Diname Záhreb. Jeden rok strávil v austrálskom Sydney. V Yokohame pôsobí od roku 2005 a aktuálne hrá už 32. sezónu. V reprezentačnom drese si pripísal 89 štartov a 55 gólov. Transfermarkt odhaduje jeho tržnú hodnotu v 50 rokoch na 85-tisíc libier.

FOTO: YouTube.com