Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prekvapujúco podľahla v stretnutí kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 rovesníkom z Islandu 0:2.

Slováci vstupovali do zápasu v pozícii favorita a patrila im aj prvá veľká šanca. Róbert Polievka však nedokázal otvoriť skóre, keď stroskotal na brankárovi Olaffsonovi. O niekoľko desiatok sekúnd sa už stav menil, Islanďanom vyšla rýchla kontra, ktorá vyvrcholila pekným gólovým zakončením Alberta Gudmundssona. „Súper sa po strelení gólu stiahol, snažil sa chodiť do rýchlych protiútokov, zdržiaval a kúskoval hru. Škoda, že mu to rozhodca umožnil. Na to sa však nemôžeme vyhovárať, mali sme si vytvoriť viac príležitostí,“ hovoril po zápase tréner slovenskej dvadsaťjednotky Pavel Hapal.

„Zápas sme nezačali dobre, dosť skoro sme inkasovali. Islanďania bránili so všetkými hráčmi, ťažko sme sa dostávali cez ich obranu. Aj tak sme tam však mali nejaké šance, škoda, že sme ich nevyužili,“ pridal svoje hodnotenie Michal Sipľak, ktorý odohral celé stretnutie v stopérskom páre s Denisom Vavrom.

Sokolíkov rýchly inkasovaný gól vyviedol z miery. Hoci disponovali územnou prevahou, tímova spolupráca na útočnej polovici nefungovala na požadovanej úrovni a do nejakých šancí sa dostávali veľmi ťažko. Naopak, súper hrozil z nebezpečných brejkov. „Dobýjali sme ich bránu, boli však veľmi dobrí v defenzíve a hrali jednoducho,“ povedal na pozápasovom stretnutí s novinármi Denis Vavro.

vavrik.jpg

FOTO: Presilovka

Recept na islandskú defenzívu sa slovenským mladíkom nepodarilo nájsť ani po zmene strán. Druhý a zároveň posledný gól duelu padol v závere nadstaveného času, keď sa v samostatnom nájazde na brankára Mareka Rodáka presadil islandský kapitán Albert Gudmundsson, ktorý tak zariadil víťazstvo svojho tímu dvomi presnými zásahmi. Gólovej poistke Islanďanov predchádzal sporný moment, keď na trávniku ostal ležať Michal Sipľak. „Videl som, že tam bola nejaká zrážka. Neviem, či to bol zo strany islandského hráča úmysel alebo nie. Rozhodcov je na ihrisku dosť, aby si to všmili. Štvrtý arbiter, ktorý stal vedľa mňa, tú situáciu videl veľmi dobre, takže dúfam, že sa rozhodol správne“ vyjadril sa Pavel Hapal.

paľko.jpg

FOTO: Presilovka

Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká ďalší kvalifikačný zápas už v utorok. Od 20.30 privíta opäť na pôde NTC v Poprade Španielov. Pre hapalovcov pôjde o záverečné domáce vystúpenie v tomto kalendárnom roku. „Španieli budú rozdielny súper. Sú silní na lopte, uvidíme, možno nám to bude vyhovovať na rýchle protiútoky,“ povedal 48-ročný český lodivod, ktorý nebude môcť do utorňajšieho stretnutia nasadiť Jakuba Hromadu. Kapitán slovenskej dvadsaťjednotky súboj s Islandom nedohral po tom, čo v 90. minúte inkasoval druhú žltú kartu.

„Na zápas so Španielskom príde určite viac ľudí a budú nás hnať dopredu ešte viac. Chceme sa rozlúčiť víťazne,“ povedal na margo najbližšieho duelu sokolíkov stredný obranca Denis Vavro.

FOTO: Presilovka