Preteky snoubordistiek v slopestyle mali odštartovať už po druhej rannej hodine, pre silný vietor sa však rozhodcovia rozhodli začiatok preložiť o hodinu neskôr. Pretekárky sa spustili na trať napriek tomu, že vietor neutíchal a podmienky neboli vôbec dobré.

Pôvodne sa v tejto disciplíne mala v nedeľu konať kvalifikácia, nepriateľ týchto Hier – silný vietor – bol však proti. Padlo tak rozhodnutie, že všetky snoubordistky sa predstavia vo finále. V ňom sa ako tretia spustila na trať slovenská reprezentantka Klaudia Medlová. Začala dobre, no pri väčšom skoku vo štvrtom zo siedmich sektorov nepríjemne dopadla na chrbát. Pád vyzeral hrozivo a fanúšikovia čakali, či sa Liptáčka vôbec postaví na nohy. Našťastie, nič vážne z toho nebolo a pohodlne prišla do cieľa.

V tejto disciplíne platí pravidlo - ak raz spadnete, už nemôžete predvádzať žiadne triky. Usmievavá Slovenka tak získala len 26.16 bodu (maximálny možný počet je sto). V ďalšom priebehu prvého kola sme mali možnosť vidieť viacero pretekárok, vrátane favoritiek, ktoré vynechávali väčšie skoky, prípadne sa báli pre neutíchajúci vietor ukázať to najťažšie. Z 25 snoubordistiek až dve tretiny ukončili svoju jazdu pádom. Svoju nespokojnosť s rozhodnutím rozhodcov, že sa bude štartovať, dávali v cieli patrične najavo nechápavými pohľadmi a gestami.

Bude vás zaujímať: Päť zaujímavostí z druhého dňa ZOH

Situácia sa nezlepšila ani pred druhým kolom. Klaudia Medlová v ňom tentokrát neustála skok v piatej sekcii a bodové hodnotenie 34.00 jej na lepší výsledok nemohlo stačiť. Napriek tomu sa v cieli prezentovala so svojím typickým úsmevom. Šancu na reparát bude mať vo štvrtok v disciplíne Big Air.

Prečítajte si tiež: Tomáš Tatar hrdinom Detroitu. Washingtonu strelil dva krásne góly

FOTO: instagram / Andrej Kiska