Hokejisti Slovana sa po návrate z ďalekého východu predstavili pred poloprázdnymi domácimi tribunámi, vyzvali silnú Kazaň. Prvé dve tretiny so súperom dokázali držať krok. Potom sa však prejavila kvalita hosťujúceho celku, ten napokon zvíťazil 6:3.

Miloš Říha nezažíva v Slovane zrovna vydarené obdobie. Nekvalitné výkony a nespokojnosť fanúšikov už zašla tak ďaleko, že z bratislavských tribún zaznelo: Říha von. Navyše zápas nedohrali dvaja obrancovia – Barker s Meszárošom.

Ako hodnotíte duel?

Začali sme dobre. Nemôžeme však proti takémuto súperovi otvárať hru. Za stavu 2:1 sme mali veľa šancí. Celý tím a aj obrancovia sa tlačili dopredu, potom nám dali z protiútoku gól. Kazaň svoje šance premenila, my nie. Výsledok je pre nás ťažký. Kazaň však vyhrala zaslúžene.

Nemôžem povedať, že by chlapci nebojovali. My sme to nezvládli z taktického hľadiska. Poctivo sme sa na tento duel pripravovali. Trénovali sme na tréningoch, aby sme takéto góly nedostávali. Aj rozhodnutia o striedaniach boli zlé. Súper bol kvalitný, keby sme premieňali šance tak to skončí 7:6, 7:5. Nehovorím však, že by sme vyhrali.

Fanúšikovia skandovali: Říha von, započuli ste to?

Nie, nepočul som to. Je to však normálne, na niekoho sa vina musí hodiť. Oni si žiadajú, aby hrali iní hráči. Tí sa však nehodia do našej taktiky a do toho, čo chceme hrať. Každý máme na to iný názor. Je tu 50 000 tisíc ľudí, ktorí si myslia niečo úplne iné. Že by tam mal stáť niekto iný, byť niekto iný.

Zápas nedohrali Barker a Meszároš, ako to s nimi vyzerá?

Barker mal podozrenie na otras mozgu, to sa však v nemocnici nepotvrdilo. Andrej Meszároš si natiahol niečo na chrbte, viac neviem.

Ako hodnotíte výkon Desprésa?

Chcel veľmi veľa ukázať. Bol vidieť, ľudom sa určite zase páčil. Jeden gól išiel cez neho, útočníci čakali na jeho prihrávku, nedostali ju. Vyzerá to pekne, ale s Kazaňou to takto hrať nemôžeme. Potom už všetci začali držať puk na hokejke. Nebola žiadna kombinácia, žiaden jednoduchý prechod útočnej modrej, žiadne prerušovanie. Chceli sme s nimi hrať veľký hokej, preto sme tak dopadli.

Navrátilec do zostavy Simon Després sa gólovo presadil a pripísal si aj asistenciu.

V Čerepovci už nepočítajú so službami Petra Holíka, oslovíte ho?

Dali ho na listinu voľných hráčov, čiže ešte musíme počkať. Tam však zrejme zase vznikne ten problém, že je Čech. Už to hraničí s tým, že budeme mať české mužstvo. Je to šikovný center, dnes tí naši nehrali to, čo sme očakávali. Neviem, prečo mu nesadol Čerepovec, musíme to najskôr zistiť. Samozrejme, že sme si to všimli a reagovali na jeho uvoľnenie, ale je to ťažká situácia. Tu by sa mali snažiť iní ľudia, aby sme sa s nimi nerozišli a nehľadali stále ďalších.

Jaromír Jágr povedal, že by chcel hrať v KHL...

Prečo sa o tom rozprávame? Ja by som vám odpovedal, ale nemôžem.

Ste s ním v kontakte?

Ako som povedal, odpovedal by som vám, ale nemôžem. Keď dáte niekomu slovo, tak to asi nejde, že? On určite čaká do začiatku NHL. Potom sa bude rozhodovať. Ako povedal, druhá priorita je pre neho olympiáda. Chce sa na nu pripraviť, zaťial však nevie, v ktorom tíme.

FOTO: Presilovka / Alžbeta Takácsová