Už o pár hodín nastúpia Slováci na rozhodujúci zápas. Všetko alebo nič, úspech alebo sklamanie. Zajtra o 4.10 ráno vyzvú Spojené štáty americké. Nikto neočakáva ľahký duel, potvrdzujú to aj slová z tábora USA, v tomto prípade obrancu Jonathona Bluma.

Najvyťažovanejší bek Američanov vie, že jeho tím nečaká prechádzka ružovým sadom. Veď vyrovnaný duel odohrali už v základnej skupine. „Zápas dopadol pre nás šťastne. Bol vyrovnaný, skončil iba jednogólovým rozdielom. Slovensko má kvalitný tím, dokážu skórovať z protiútokov. Celý duel sme sa snažili hrať jednoducho a byť čo najviac na puku, pretože Slováci dokázali, že ak sú na puku, sú veľmi nebezpeční. Nie náhodou zdolali Olympijských športovcov z Ruska,“ povedal pred zajtrajším stretnutím bývalý kapitán Admiralu Vladivostok.

Bude vás zaujímať: Ján Filc o Slovensku na olympijskom turnaji

Čo im robilo najväčšie problémy? „Viackrát nás dokázali poraziť na medzinárodných turnajoch. Vedeli sme, že bude ťažké prebojovať sa do ich útočného pásma a vybojovať si šance, pretože majú urastených obrancov. To nám robilo najväčšie problémy a na to sa musíme dobre pripraviť aj na náš druhý vzájomný zápas. Taktiež majú famóznych brankárov, proti ktorým sa veľmi ťažko premieňajú šance,“ vyzdvihol Blum kvality gólmanov.

V stretnutí v základnej skupine robili Slovákom najväčšie ťažkosti vhadzovania a rýchlosť súpera. Tieto prednosti budú chcieť využiť aj v osemfinálovom stretnutí. „Ide o všetko. Myslím si, že to bude opäť jednogólový duel a bude fyzicky veľmi náročný. Musíme sa sústrediť na našu hru a využiť naše prednosti, ktorými sú rýchlosť a vhadzovania. Ak uspejeme v týchto veciach, tak máme šancu na úspech. Musíme dobre zregenerovať a psychicky sa dobre pripraviť,“ dodal na záver Jonathon Blum.

FOTO: pyeongchang2018