Bastian Schweinsteiger je od nového roka voľným hráčom, keď naposledy obliekal dres Chicaga Fire v americkej MLS. Na jeho aktuálny futbalový status (nezamestnaný) zareagoval nemecký klub z nižšej súťaže trefnými výhodami, ktoré mu poskytne v prípade, že bude súčasťou tímu. A nezabudol ani na jeho manželku, tenistku Anu Ivanovičovú.

Nemecký klub SG Buna Halle adresoval Schweinsteigerovi ponuku prostredníctvom Facebooku. „V rôznych médiách sa objavili špekulácie, kde budeš pokračovať, no šampión ako ty to musí vedieť najlepšie," začal klub smelú žiadosť o prestup.

Člen amatérskej ligy zbytočne neváhal a prišiel s prvou výhodou. „U nás na vidieku v Sasku sa vyhneš pozornosti, na rozdiel od prestupu do väčšieho nemeckého mesta." Okrem toho by mal Schweinstegier k dispozícii stavebný pozemok. Klub sa zaviazal, že by našiel uplatnenie aj pre jeho tenisovú manželku, ktorou je Ana Ivanovičová. V miestnom tenisovom zoskupení by sa pre ňu údajne našlo miesto. SG Buna ponúkla obom športovcom tiež služby v oblasti starostlivosti. Pre dieťa, ktoré čakajú, sú pripravení zaobstarať pestúnku.

„Čo sa týka športovej zložky, nie sme v Lige majstrov. Zatiaľ. Cesta je náročná, ale s tebou to nie je nemožné," otvorene priznáva SG Buna, ktorá dodáva, že niekoľko hráčov z tímu patrí medzi jeho veľkých fanúšikov a veľmi radi by s ním hrávali.

Klub ponúkal ďalší benefit, tentoraz uviedol dôležitú súčasť nemeckého životného štýlu. „Nezabudnime na spoločenské hľadisko. Po tréningu alebo po zápasoch si môžeš dobiť svoje baterky s 20 druhmi piva, ktoré máme k dispozícii." Ani s hracou plocou nemá SG Buna problém, hráčovi poskytuje nadštandardné služby vo vybavenosti. „Určite ťa chytí za srdce náš Wembley trávnik, keď sa po ňom prejdeš."

V SG Buna vedia, že pre športovcov je dôležitá strava. Preto Bastiana Schweinsteigera lákali na lokálne špeciality, medzi ktoré patria čokoláda Halloren či Kathine pekárenské výrobky. A nebude problém ani so značkou dresu, adidas je partnerom Schweinsteigera aj SG Buna.

Prečítajte si tiež: Latinčina či návrhárstvo. Futbalisti s vysokou školou

Mohlo by sa vám páčiť: Kvíz: Spoznáte tieto mladé uchá? Futbalisti vtedy a dnes

Hoci je Schweinsteiger celosvetovo známym futbalistom, táto výhoda zdobí najmä legendy. „Možno po tebe pomenujeme aj štadión," odvážne ponúkol nemecký klub, ktorý ukončuje ponuku slovami: „Máš množstvo dôvodov sa k nám pridať, je to tu čierne na bielom."

V prípade záujmu ich môže Schweinsteiger kontaktovať prostredníctvom Facebooku alebo telefonátom - napriek tomu, že v Chicagu je časový posun. „Na tvoj hovor budeme čakať v akomkoľvek čase," ukončil klubu odvážnu ponuku.

Čo ponúkol klub SG Buna Schweinsteigerovi:

  • nižšiu úroveň pozornosti

  • stavebný pozemok

  • tenisové členstvo pre Ivanovičovú

  • pestúnku

  • dvadsať druhov piva po tréningu alebo zápase

  • Wembley trávnik

  • miestne špeciality - čokoládu alebo pekárenské výrobky

  • následné pomenovanie štadióna

Musíte vidieť: Nepodľahli ani obezite. Najtučnejší futbalisti sveta

Odporúčame: Veľký futbalový kvíz. Zahrajte sa na rozhodcu

bastian.png FOTO: screen/Facebook/SG Buna Halle

FOTO: koláž, Instagram/Bastian Schweinsteiger