Aj dnes vám prinášame to najzaujímavejšie z druhého dňa olympiády. Pozrite si, čo sa dnes v Pjongčangu udialo v druhej časti pravidelnej rubriky Presilovky počas ZOH.

Všetko dôležité o ZOH v Pjongčangu

Prečítajte si aj zaujímavosti z prvého dňa: Tri zaujímavosti z prvého dňa ZOH

Ušiel hrobárovi z lopaty a dnes získal bronz

Reč je o kanadskom snoubordistovi Marcovi McMorrisovi, ktorý v roku 2017 prekonal následkom pádu množstvo zranení a dnes v mužskom slopestyle získal bronzovú medailu. Veľký príbeh, ktorý opäť napísali olympijské hry a život.

Deň nováčikov

Dnešný deň by sme mohli označiť aj ako „deň nováčikov“. Pri svojich debutoch na zimnej olympiáde dnes až dvaja muži získali hneď zlaté medaily. Prvým bol už v spomínanom slopestyle ešte len sedemnásťročný Američan Redmond Gerard.

Po páde vyhral

Druhým mužom, ktorému sa prvý štart pod piatimi kruhmi podarilo pretaviť v zlatý úspech, je Simen Hegstad Krueger. A to priam zázračným spôsobom. Hneď po štarte skiatlonu mužov totiž spadol, zlomil palice a hlavnú skupinu favoritov musel doťahovať. Nielenže sa mu to podarilo, ale zároveň zaskočil mená ako Cologna či krajanov Klaebo alebo Sundby, ktorému sa ušla „len“ strieborná medaila. Jednoducho, nikdy sa nevzdávajte.

Šampión Sven

Holanďan Sven Kramer získal zlatú medailu v rýchlokorčuľovaní na 5000 metrov po tretíkrát za sebou. Navyše prekonal svoj vlastný olympijský rekord. Čo dodať, klobúk dole!

Mráz neškodí len ľuďom...

Svoje o tom vedia aj novinári priamo v dejisku. Nielen seba, ale aj techniku je potrebné udržať v teple. A tak ste mohli dnes stretnúť aj kameru so zimnou čiapkou. Plusové body za kreativitu.

Už zajtra (pondelok): Ženy i mužov čakajú stíhacie preteky. Zaútočia Slovenky na medailu?

Bonus: To, čo sa včera nepodarilo Ninisovi, vyšlo Angelovovi

Pamätáte si na náš včerajší prehľad? Dali sme palec hore nášmu sánkarovi Jozefovi Ninisovi, ktorý bol veľmi blízko nehody počas svojej druhej jazdy, no ustál to. Tento Bulhar to však neustál a do cieľového priestoru sa dokĺzal „po svojich“.

FOTO: Instagram/Marc McMorris, Twitter/Olympics