Aj dnes vám prinášame to najzaujímavejšie z tretieho dňa olympiády. Pozrite si, čo sa dnes v Pjongčangu udialo v tretej časti pravidelnej rubriky Presilovky počas ZOH.

Prvý skočený trojitý Axel

Nie, nebojte sa. Skočilo ho už niekoľko žien. Avšak, žiadna z nich nebola z USA. Dnes sa to ako prvej reprezentantke USA podarilo Mirai Nagasuovej v tímovej krasokorčuliarskej súťaži. Vo voľných jazdách žien v skončila na druhom mieste a pre tím USA získala cenné body do súťaže.

Nezabudni si štít!

Hovorí si po včerajšku poľský sánkar Mateusz Sochowicz, ktorý sa pustil dole ľadovým korytom rýchlosťou viac než 110 km/h bez ochrany tváre. V cieli plakal. Určite však nie od šťastia. Mohol byť rád, že sa vôbec dostal do cieľa.


Roztlieskavačky po kórejsky

Z hokejových líg po celom svete poznáme veľké množstvo roztlieskavačiek, ktoré bavia divákov svojimi tanečnými kreáciami. Ako však vyzerajú tie v Pjongčangu? Viac než 200 zo Severnej Kórey ich prišlo na štadión podporiť zjednotený kórejský tím.


Ďalší veľký príbeh hier

Kanadský krasokorčuliar Eric Radford sa stal vôbec prvým otvoreným gayom, ktorý vyhral olympijské zlato. Stalo sa tak v tímovej súťaži, kde s partnerkou Meagan Duhamelovou súťažil v športových dvojiciach.

Nové poradie stupňov víťazov

Aj vy ste sa dnes po fenomenálnom výkone Nasti Kuzminovej čudovali, ako prebiehal ceremoniál po pretekoch? Organizátori si totiž vyrobili veľkú blamáž, keď vymenili poradie druhého a tretieho miesta na stupňoch pre víťazov. A neboli jediní, kto sa nestačil čudovať. Aj režisér priameho prenosu ukázal v detaile pri treťom mieste najskôr Anastasiu Kuzminovú, pretože si myslel, že poradie je správne.

FOTO: Twitter