Anglický futbalový útočník strelil v zápase so Stoke City svoj 250. gól v drese červených diablov a osamostatnil sa na čele klubovej tabuľky strelcov.

Presný zásah s poradovým číslom 250. mal mimoriadnu hodnotu nielen z dôvodu prekonania rekordu, ale aj pre svoju dôležitosť a krásu. 31-ročný anglický reprezentant sa trafil nádherným spôsobom z priameho kopu a pre Manchester United, v ktorom pôsobí od roku 2004, zabezpečil v 94. minúte aspoň bod zo zápasu na pôde Stoke City. „Je to pre mňa skvelý okamih a obrovská česť – získať tento rekord,“ povedal najlepší strelec v histórii Manchestru Unied po zápase pre MUTV.

Rooneyho rekordný zásah

Rooney odsunul na druhé miesto historickej tabuľky strelcov klubu z Old Trafford Sira Bobbyho Charltona, ktorý trónil na čele tejto štatistiky od roku 1973. „Je to viac než 40 rokov, čo som strelil posledný zo svojich 249-tich gólov za Manchester United, takže musím priznať, že som si zvykol na honor historicky najlepšieho strelca klubu. Klamal by som, keby som povedal, že nie som sklamaný zo straty rekordu. Avšak môžem úprimne povedať, že som rád za Waynea – zaslúži si svoje miesto v historických knihách,“ skonštatovala jedna z ikonických postáv United.

FOTO: manutd.com