Po týždni je tu opäť Slovenská hokejbalová extraliga HEL. Tá dnes ponúka aj mimoriadne zaujímavý duel na Považí, kde bude rozbehnutý domáci PROTEF čeliť svojmu jedinému premožiteľovi z riadneho hracieho času Leaders Ružinov. Napínavé by však mohli byť aj ďalšie duely.

Jokerit Petržalka - Hokejmarket Skalica, 10:30

Jokerit uspel podľa očakávaní na pôde Třinca, Skaličania rozbehli v posledných kolách svoj stroj naplno a naposledy to pocítilo bratislavské LG. Pôjde o zaujímavý zápas, v ktorom proti sebe nastúpia viacerí dobrí známi, veď pár hráčov Skalice v minulosti absolvovalo krátku anabázu v drese žolíkov. Favoritom sú hostia.

Grafika: hokejbalextraliga.sk

ŠKB Martin - Enviform Třinec, 11:00

Títo súperi sa stretli v dohrávke 2. kola HEL aj v minulom týždni a Martinčania zvíťazili 4:1. V tomto zápase sú preto (a nielen preto) jasným favoritom. Hostia z Třinca nezískali ešte ani jednu výhru v riadnom hracom čase a ak by sa im to podarilo v Martine, bolo by to veľkým prekvapením.

Nitrianski Rytieri Nitra - HBK Diaková, 13:00

Domáci naposledy doma bodovali naplno, keď zápas otáčali v tretej tretine. Tretia tretina im vyšla dobre aj v zápase s Ružinovom, no na Diakovú by jednotretinový výkon nemusel stačiť. Hostia prídu s cieľom bodovať a tento zápas by mohol pokojne ísť aj do predĺženia.

PROTEF Považská Bystrica - Leaders Ružinov, 13:00

Kto zastaví PROTEF? To je otázka posledných týždňov v HEL. Domáci ťahajú neskutočnú šnúru jedenástich výhier v rade a svojho jediného premožiteľa v riadnom hracom čase spoznali Považania 9. septembra. Pýtate sa, kto to bol? Odpoveď je Leaders Ružinov. Kto iný ako najúspešnejší slovenský klub by mohol Považanov zastaviť v ich spanilej jazdy? Či sa tak stane, sa dozvieme v sobotu .

Lion Svidník - ŠK 98 Pruské, 13:00

Levy bodovali vonku naplno a dobré šance na plný bodový zisk im dávame aj proti Pruskému. Hostia však určite svoju kožu nepredajú ľahko, veď naposledy si odviezli cenný bod z horúcej pôdy Kežmarku. Dôležitú úlohu zohrá aj zostava Pruského. Favoritom sú domáci.

Vippokerpro Kežmarok - HBC Košice, 13:30

Kežmarok v posledných dvoch domácich zápasoch nebodoval doma naplno, no získal štyro dôležité body po dvoch výhrach v predĺžení. V sobotu sa „kartárom“ postavia do cesty mladé a talentované Košice. Tie sa zlepšujú, ale na úspech v Kežmarku podľa nás ešte potrebujú čas. Domáci by si s Košičanmi mali poradiť v riadnom hracom čase.

LG Bratislava - Kometa Vrútky, 14:00

LG bude chcieť nechať zabudnúť na prehru v Skalici, Kometa bude chcieť nadviazať na dobré výkony v celom doterajšom priebehu ligy. V tíme Vrútok vládne pohoda. My si myslíme, že jemným favoritom tohto zápasu by mohli byť domáci, aj keď nás trošku odrádza fakt, že majú vo svojom tohtoročnom repertoári aj veľké výkyvy vo výkonnosti. Naozaj ťažký zápas na tipovanie. Predĺženie by nikoho veľmi neprekvapilo.