Jedným z vrcholov cyklistickej jari je monumentálna klasika Paríž-Roubaix. Petrovi Saganovi sa v tejto sezóne podarilo zvíťaziť na Gent Wevelgem, no dnes chcel zabojovať aj o premiérový triumf na Pekle severu.

Preteky sa od úvodu vyvíjali podľa očakávania. Do úniku dňa sa dostali cyklisti len z tímov, ktoré nepatrili k najväčším kandidátom na víťazstvo. Favoriti si situáciu z bezpečnej vzdialenosti strážili. Peter Sagan jazdil takticky vynikajúco, keď ho v pelotóne dlho nebolo vôbec vidieť, skúsene zvládal aj lengendárne úseky s dlažobnými kockami. Skupinu favoritov malo pomerne dlho pod kontrolou zoskupenie Quick-Step Floors s kvartetom veľkých favoritov na triumf. Na jednom z takzvaných pavé úsekov však prišlo k hromadnému pádu, po ktorom z tohto tímov v boji o víťazstvo zostal v podstate len Holanďan Terpstra.

Do cieľa zostávalo ešte približne 60 kilometrov, na čele pretekov zostala z pôvodnej zostavy trojica cyklistov, keď prišiel moment, ktorý čakal len málokto. Peter Sagan využil nepozornosť najväčších súperov a pokúsil sa im uniknúť. Tí sa po ataku trojnásobného majstra sveta začali po sebe pozerať a náskok Petra Sagana postupne narastal. Slovenská cyklistická superhviezda sa postupne dotiahla na úplné čelo a jeho tempo napokon dokázal vydržať len Švajčiar Silvan Dillier. Práve medzi touto dvojicou sa rozhodovalo o víťazovi cyklistickej klasiky Paríž-Roubaix na legendárnom velodróme. Absolútny záver Peter Sagan zvládol fantasticky z taktického hľadiska, nastúpil pred cieľovou rovinkou a s prehľadom triumfoval.

Prečítajte si tiež: Klasikárska sezóna začala. Kde uvidíme Petra Sagana?

Foto: Facebook/Peter Sagan