Rodák zo Žiliny bude počas zimného spánku chýbať snáď každému Slovákovi. Hlavne tomu gaučovému.

Peter Sagan uchvátil našu republiku prostosťou a prostorekosťou. Zatiaľ nie sprostosťou. Pred obdobím saganizmu sa cyklistika prezentovala ako šport, kde sa určitá skupina mužov snažila o niečo, čo nebolo jasné. Dvesto kilometrov sa šliapalo bez emócií, bez vnímania okolitého sveta a ako inak – bez dopingu.

Potom však prišiel chlapčisko zo Slovenska, ktorý dokázal premeniť nudné cyklistické preteky na šou. Takú, ktorá sa páči aj mamičkám s deckami. Lebo Peťko je zlatý a sympaťák. A tiež babičkám. Lebo Peťko má manželku, vedie usporiadaný život a nerobí hanbaté veci. A hlavne gaučovým nadšencom. Už majú dôvod sedieť pred svojou plazmou päť hodín, lebo tentoraz žije šanca na úspech.

Ale Saganova neprítomnosť sa prejavuje najmä na základných školách. Deti sa na hodinách angličtiny nenaučili nové výrazy. Pani učiteľky sú v koncoch, ich ratolesti poznajú iba „am verrry hepy“.

Petrovo divoké a nadýchané háro, pripomínajúce Herkula, už neveje. Len tak jemne plápolá kdesi na dovolenke, ktorú si majster sveta bezpochyby zaslúži. Lenže Sagan udával trendy aj v oblasti kaderníckeho biznisu. Zohanovci sa tak majú na pozore. Prichádza ťažké obdobie.

No aspoňže slovenskí futbalisti sú zárukou pestrej palety kaderníckych výstrelkov.

FOTO: Facebook/Peter Sagan