Do upršaného amerického mesta na severozápadnom pobreží by mohla doraziť do troch rokov hokejová smotánka. Vlastne sa do nej čiastočne vrátiť, keďže pred 94 rokmi sídlil v tomto meste pôvodný klub NHL Seattle Metropolitans. Ten ako člen PCHA získal ako prvý americký klub v roku 1917 Stanleyho pohár, sedem rokov pred krachom. Ľudia, ktorí to myslia so vstupom Seattlu do najslávnejšej ligy sveta vážne, už začali podnikať prvé kroky, aby sa tak skutočne stalo.

Článok pre Presilovku pripravil Filip Mišudík

Rada guvernérov nedávno umožnila subjektu Oak View Group formálne vstúpiť do ligy a skupina, zahŕňajúceho filmového producenta Jerryho Bruckheimera a biznismana Davida Bondermana, začala registrovať mená pre svoj potenciálny tím. Podľa Clarka Rasmussena z Detroit Hockey, ktorý našiel na 38 internetových doménach 13 názvov pre budúcu organizáciu, by sa mohol nový tím volať Seattle Cougars, Seattle Eagles, Seattle Emeralds, Seattle Evergreens, Seattle Firebirds, Seattle Kraken, Seattle Rainiers, Seattle Renegades, Seattle Sea Lions, Seattle Seals, Seattle Sockeyes, Seattle Totems či Seattle Whales.

Záverečná nominácia hokejovej reprezentácie na ZOH

Seattle má na úspech veľmi dobré šance, v jeho prospech hovorí predovšetkým poloha mesta, pretože vstupom mužstva do ligy by sa vyrovnal počet mužstiev v oboch konferenciách. V neposlednom rade by znamenal aj veľkú rivalitu s Vancouverom Canucks. Poplatok za expanziu bol stanovený na 650 miliónov dolárov, čo je o 150 miliónov viac ako zaplatil Bill Foley za vstup Vegas Golden Knights. V Seattle sú však ochotní spraviť čokoľvek, aby sa nielen NHL, ale aj NBA hrala v meste, kde pôsobil tím Seattle Supersonic, ktorý sa následne presťahoval do Oklahomy.

Bude vás zaujímať: Neprekonaný rekord NHL - nekonečné striedanie Alexeia Kovaleva

K príchodu do mesta má napomôcť aj veľká renovácia staručkej Key Arény za 600 miliónov dolárov. Starostka Seattlu Jenny Durkanová už mala stretnutie s Timom Leiwekem, členom skupiny Oak View Group, ktorá získala povolenie renovovať Key arénu. Čoskoro by sa mala stretnúť aj s potenciálnym majiteľom Davidom Bondermanom.

FOTO: ticketnews.com