Po týždni sa vracia Slovenská hokejbalová extraliga HEL s ďalšími zápasmi. Odohrá sa neúplné 6. kolo.

Jokerit Petržalka - ŠKB Martin, Petržalka, 10:30

Žolíci podľahli v derby LG a pokiaľ si nechcú pokaziť pekný úvod sezóny, mali by proti Martinu bodovať naplno. ŠKB zatiaľ podáva nedobré výkony, doma porazil iba Košice a v poslednom kole prekvapujúco vysoko prehral v domácej hale s Pruským. Body teda potrebujú obaja.

Kometa Vrútky - Leaders Ružinov, Vrútky, 13:00

Kometa má šancu aspoň čiastočne vrátiť Ružinovu vyradenie v minuloročnej edícií play-off. Šance na to domáci rozhodne majú. Bratislavčania pricestujú so snahou hrať účelový hokejbal. naposledy im práve ten priniesol úspech, keď v prvom zápase štvrťfinále porazili Kometu na jej pôde 2:0. Odídu bez inkasovaného gólu aj tentoraz?

Hokejmarket Skalica - Enviform Třinec, Skalica, 13:00

Skalica si nič iné ako víťazstvo nad Třincom nepripúšťa a podriadi mu všetko. Hostia uhrali v domácom zápase s Košicami svoj prvý bod, no v zápase proti majstrovi to budú mať extrémne ťažké. Hlavne preto, lebo štýl hry Skalice je veľmi variabilný a ofenzívny. Zrodí sa jediný divoký výsledok 6. kola?

HBK Diaková - ŠK 98 Pruské, Martin, 13:00

Domáci nie sú vo forme, navyše minulý víkend nútene pauzovali. Hostia si s chuťou zastrieľali proti ŠKB Martin a tak na minulotýždňovú cestu do Martina musia mať pekné spomienky. Určite prídu s chuťou na tri body aj tentoraz. My im na víťazstvo dávame až 80%-nú šancu.

HBC Košice - Nitrianski Rytieri Nitra, Prešov, 14:00

Hráči Košíc uchmatli prvé dva body v Třinci a okúsili chuť víťazstva. Určite sa im ten pocit páčil a preto pôjdu do zápasu s päťnásobným majstrom plní odhodlania. Nitra zaváhala so Svidníkom a podľahla mu 1:2. Tento neúspech môže zmazať a odčiniť práve v sobotu. Zrodí sa ďalšia remíza Košíc?

zapas kola 6.png

LG AB Hokej Bratislava- PROTEF Považská Bystrica

LG porazilo v sobotu Jokerit, no výkonom neoslnilo. Považania zosadili z trónu lídra a posadili naň práve svojho nedeľného súpera. Podarí sa im zamiešať kartami poradím na popredných miestach tabuľky aj tentoraz?

Zápas Vippokerpro Kežmarok - Lion Svidník bol odložený a odohrá sa v náhradnom termíne.

Grafika: hokejbalextraliga.sk