Slovenská hokejbalová extraliga (HEL) ponúka počas tohto víkendu mimoriadne atraktívne zápasové menu v rámci svojho 16. kola. Veľkú pozornosť budú pútať súboje v Skalici, na Turci, ale aj bratislavské derby Ružinova s Jokeritom.

Enviform Třinec - Lion Svidník, 13:00, Třinec

Třinec je už jasným účastníkom boja o záchranu a Svidník si do Čiech ide po isté tri body. Takto by sa dalo zhodnotiť nastavenie tohto zápasu. Třincu už nestačí len dúfať, ale musí aj naozaj niečo ukázať, aby si získal sympatie svojich fanúšikov a širokej hokejbalovej komunity. Očakávame jasné víťazstvo hostí.

Vippokerpro Kežmarok - HBK Diaková, 13:30, Kežmarok

Kežmarok chce brať všetky tri body a prelomiť tak sériu domácich remíz. Hostia si ešte dobre pamätajú práve remízový zápas týchto dvoch súperov, keď Diaková silou vôle udržala bezgólový stav až do záverečnej sekundy zápasu a tento bodík mal pre Diakovčanov napokon cenu zlata v boji o play-off. Remíza je možná aj tentoraz.

ŠK 98 Pruské - LG Bratislava, 13:00, Pruské

Domáci musia bodovať a rovnako to platí aj o LG. Hostí síce netlačia bodové suchoty, no ide im o rehabilitáciu po prehranom zápase s Kometou Vrútky a zastavenie dvojzápasovej šnúry prehier. Bratislavčania zvyknú byť v Pruskom úspešní, no my tentoraz vidíme šance aj na strane domácich. Podľa nás si odnesú minimálne bod.

Hokejmarket Skalica - PROTEF Považská Bystrica, 13:00, Skalica

Majster v poslednom dvojzápasovom víkende stratil pevnú pôdu pod nohami a jeho trápenie sa môže natiahnuť, pretože Považská Bystrica má formu ako hrom. Považania hrajú sebavedomý hokejbal, a preto tento zápas bude veľkým lákadlom pre divákov. Netreba však zabúdať na to, kto je Skalica a aký veľký herný potenciál skrýva v svojich dresoch. Veľmi ťažký tip. Aktuálna forma hovorí pre hostí, kvalita a skúsenosti pre domácich.

Kometa Vrútky - Nitrianski Rytieri, 13:00, Vrútky

Kometa privíta Nitru, ktorá naposledy rabovala v Skalici. Víťazstvo Nitranov bolo senzáciou nedele a ak by sa Rytierom niečo podobné podarilo aj teraz, znamenalo by to zvýšenie šancí Nitry na posun smerom k možnej účasti v play-off. Z Vrútok si totiž body odnesie len málokto. A aj Nitra to bude mať veľmi ťažké.

Leaders Ružinov - Jokerit Petržalka, 13:00, Ružinov

Šlágrom 16. kola je zápas Leaders s Jokeritom. Je to bratislavské derby a práve v zápasoch týchto dvoch súperov zvykne platiť heslo "môj dom = môj hrad". Lepšie šance na úspech však dávame túto sobotu hosťom z Petržalky. Ich dobrú náladu podporilo víťazstvo nad majstrovskou Skalicou. Naopak, Leaders v Považskej Bystrici nepodal očakávaný výkon. Napraví si chuť doma? My si myslíme, že nie.

HBC Košice - ŠKB Martin , 14:00, Prešov

Košičania dlho vzdorovali v Kežmarku a boli blízko k výhre alebo minimálne bodu. Ten sa im však ukoristiť nepodarilo a určite tajne dúfajú, že to všetko dobehnú v sobotu proti Martinu. Martinčania pauzovali, pretože zápas s Třincom vyhrali kontumačne a mali teda dosť času na oddych. To im asi aj padlo vhod, pretože na ďaleké tripy zvyknú cestovať s nízkym počtom hráčov. Práve tento fakt podľa nás favorizuje v tomto zápase domácich. Zrodí sa na východe prekvapenie?

Grafika: hokejbalextraliga.sk