Preložený olympijský slalom žien sa napokon odštartoval v piatok presne o druhej hodine ráno. Slovensko malo v hre dve lyžiarky, ktoré mali šancu na zisk medaile. Ako tretia vyšla na trať Petra Vlhová a ako ôsma Veronika Velez-Zuzulová.

Preteky otvorila Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá zašla s časom 48,89 sekundy, druhá Loesethová na ňu stratila 86 stotín. Petra Vlhová nezačala dobre už od úvodu, strata sa desivo nabaľovala, až sa v cieli zastavila na 2,23 s. Ako skvelo zašla Holdenerová ukázali až ďalšie pretekárky. Prekonať ju nedokázala ani snežná kráľovná Shiffrinová (0,48s). Najbližšie sa k nej dostali dve Švédky – Frida Hansdotterová (0,20) a Anna Swenn-Larssonová (0,40). Ani druhá slovenská lyžiarka nepriniesla pod Tatry radosť. Manko 2,57 stačilo Zuzulovej na 21. miesto po prvom kole, Vlhová bola dvanásta. Šance na medailu boli tak pred druhými jazdami minimálne, ba priam nereálne.

Ani druhé kolo reprezentantkám Slovenska nevyšlo. Veronika Velez-Zuzulová sa ako deviata na štarte nedokázala dostať na priebežnú prvú priečku a podobne na tom bola aj Petra Vlhová. Prvá menovaná skončila napokon na 17. mieste a druhá na 13. priečke. Zlato sa podarilo ukoristiť Švédke Fride Hansdotterovej, ktorá bola od druhej Švajčiarky Wendy Holdenerovej rýchlejšia o 5 stotín. Bronz získala prekvapivo Rakúšanka Katharina Gallhuberová so štartovým číslom 15. Medaila sa šokujúco neušla Mikaele Shiffrinovej. Na prvé miesto stratila 40 stotín a na tretie osem.

Prečítajte si tiež: Tri zaujímavosti zo šiesteho dňa na ZOH

Slovensko reprezentovali aj ďalšie dve lyžiarky. Barbara Kantorová obsadila 34. priečku a Soňa Moravčíková nedokončila prvé kolo.

Šancu na reparát budú mať Vlhová so Zuzulovou v tímovej súťaži, ktorá sa uskutoční v sobotu 24. februára od 3.00 SEČ.