Slovenský hokejový výber si na Nemeckom pohári zmeral sily s olympijským tímom Ruska.

Rusko OH - Slovensko 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Makejev (Chochlačjov, Osnovin), 33. Makejev (Chochlačjov, Fiodorov), 39. Makejev (Fiodorov, Osnovin), 59. Naumenkov - 25. Haščák (Bakoš), 26. Ďaloga (Paulovič, Krištof)

Rusko OH: Košečkin (Samsonov) – Blažijevskij, Provolnev, Rafikov, Jarullin (A), Naumenkov, Ožiganov, Koledov – Kuzmenko, Okulov, Svetlakov – Makejev, Chochlačjov, Fiodorov (A) – Kagarlickij (C), Michejev, Semionov – Šumakov, Osnovin

Slovensko: Čiliak (Laco) – Čerešňák, Čajkovský (A), Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga – Hovorka, Ölvecký (C), Hecl – Bubela, Bakoš, Haščák – Cingel, Marcinko (A), Lamper – Krištof, M. Sukeľ, Paulovič

Slovensko vstúpilo do záverečného vystúpenia v Augsburgu zle, už v 4. minúte prehrávalo. Chochlačjov sa rútil na Čiliaka, no rozhodol sa prihrať pred odkrytú bránu Makejevovi, ktorý nezaváhal a poslal Rusko do vedenia. O minútu neskôr mohli Slováci doháňať dvojgólové manko, lenže Semionovov pokus smeroval iba do žrde a čiaru nepreťal, čo potvrdil aj videorozhodca.

V posledných minútach prvého dejstva sa slovenskí reprezentanti ešte tlačili pred Košečkina po nevyužitej v presilovej hre, no nepodarilo sa im vyrovnať na 1:1.

V úvode druhej tretiny si Slováci vypracovali dve presilovky. Prvú, dvojminútovú nevyužili. Druhá, v ktorej sme mali výhodu o dvoch hráčov, využil hneď na začiatku Haščák, ktorému sa podarilo vo vzduchu trafiť puk, ktorý pred seba vyrazil Košečkin. Ďalšiu presilovku zužitkoval Ďaloga projektilom k bližšej žrdi a Slovensko sa ujalo vedenia 2:1.

Nestrážený puk po nahodení však zápas zdramatizoval. Rusi sa po smolnom momente dostali do zakončenia a Makejev si pripísal druhý presný zásah v zápase. Obrovskú šancu zahodil Ďaloga, ktorý sa rútil spolu s ďalšími dvomi spoluhráčmi na Košečkina, no urastený obranca sa rozhodol vystreliť, čo sa ukázalo ako nesprávne riešenie.

Minútu pred koncom druhého dejstva sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Makejev sa pred ležiacim Čiliakom zorientoval najlepšie a skompletizoval hetrik. Napriek sľubnému zvratu sa ruskí hokejisti spamätali a znovu viedli.

Slovenský brankár predvádzal v záverečnej tretine skvelé zákroky. Vyznamenal sa najmä proti trojgólovému Makejevovi, ktorý hral s veľkou chuťou. Na druhej strane sa dostal priamo pred Košečkina Paulovič, no neprepálil ruského gólmana.

S blížiacim sa koncom zápasu sa Slovensko dostávalo pred Košečkina čoraz menej. Navyše tri minúty pred záverečným klaksónom bol Cingel na trestnej lavici a to využili Rusi na spečatenie triumfu 4:2 zásluhou Naumenkova.