Do skupiny mladých hráčov, ktorí momentálne absolvujú prípravu so Slovanom Bratislava, patrí aj Adam Liška. 17-ročný krídelník však sezónu odohrá v kanadskej juniorskej súťaži OHL.

Bratislavský rodák nastúpil na štyri doterajšie prípravné zápasy slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy. V dnešnom dueli so Zlínom sa gólovo presadil, keď znižoval na 2:3. Belasí nakoniec podľahli českému extraligistovi 4:6. „V zápase proti Pardubiciam som sa dostal do podobnej pozície. Vtedy som ju vyriešil inak, no nedopadlo to dobre. Tréner mi to potom ukazoval na videu, tak som si spomenul na jeho radu, že mám ísť na stred, a vyšlo mi to,“ opísal gólový moment.

Hoci sa Liška pripravuje so Slovanom, v najbližšej sezóne zaň v KHL hrať nebude. „So Slovanom mám zmluvu do 15. augusta, potom by som mal odísť do Kanady. Po sezóne sa vrátim a budeme mať pred sebou draft do NHL. Aj preto tam idem,“ vysvetlil Liška svoju situáciu.

Člen slovenskej osemnástky, ktorá zanechala na domácich majstrovstvách sveta v apríli výborný dojem, hovoril so Slovanom aj o možnosti zotrvania na Slovensku. „Nejaké rozhovory som absolvoval, ale nakoniec sme sa práve dnes dohodli, že odídem do Kanady. Určite by to bola pre mňa veľká škola – hrať takúto kvalitnú ligu, ako je KHL. Ide však o to, že potrebujem tvoriť, hrať na presilovkách. V Slovane sú na to skúsenejší hráči ako ja,“ odôvodnil mladý útočník, ktorý na spomínanom svetovom šampionáte do 18 rokov zaknihoval dva góly a štyri asistencie, svoj presun do zámoria.

FOTO: Presilovka/Alžbeta Takácsová