Ak ste na internete podľa vlajky lúštili, s kým to vlastne hráme 8. januára, nehnevajte sa na seba. Ste v tom nevinne. To len Slovensku sa zažiadala exotika. Ugandská.

Naši reprezentanti vyzvú futbalový výber Ugandy. 72. krajinu v rebríčku FIFA. Lodivod Slovenska sa vyjadril, že pre šťastných výhercov, ktorí sa dostali do nominácie, „to bude veľká škola“. O tom niet pochýb. Ugandskí zadáci nehrali posledných 14 rokov s nikým z európskeho kontinentu. Majú tak „za kýbeľ“ skúseností a toto ostrieľané mužstvo bude istotne veľkým súperom pre našich mladých sokolíkov.

Ospevovaná vlajka Ugandy v úvode nesie čierne, žlté a červené pruhy. Uprostred sa nachádza vták, tzv. žeriav páví. Vtákov máme dosť, ale žiadneho páva (rozumej – kvalitnejší hráč). Kozák to poskladal zväčša z fortunaligistov. Ktovie, či to bude stačiť. Uganda budí rešpekt.

Ale dobrá groteska potrebuje ešte vtipné vyvrcholenie. V našom prípade je ním dejisko. Slovenskí futbalisti sa zoradia do dvoch skupiniek (pričom nie je nutné byť v dvojrade) a postupne budú trieliť do Viedne, odkiaľ odlietajú do Spojených arabských emirátov.

Jedna báseň.

FOTO: Facebook/SFZ