20-ročný Američan Brock Boeser zažil nepochybne jeden z najkrajších momentov kariéry. V piatok sa predstavil v drese svojho univerzitného tímu, v sobotu ráno podpísal kontrakt s účastníkom NHL a večer skóroval v dueli s Minnesotou.

Pravé krídlo, ktorého korene siahajú do Burnsvillu v Minnesote, hrávalo univerzitnú súťaž NCAA za školský tím Severnej Dakoty. Ešte pred víkendom nastúpil Boeser v súboji proti Bostonskej univerzite, v ktorom zaknihoval jednu asistenciu. Vo farbách univerzitného mužstva si za 32 stretnutí pripísal 34 bodov, pričom sa mu podarilo 16-krát vsietiť gól a 18-krát asistovať.

Po sobotňajšom predpoludní sa však stal hráčom Vancouvru Canucks. Večer figuroval v súpiske proti rodnej Minnesote, dokonca v prvej lajne s bratmi Sedinovcami.

Prečítajte si tiež: Má 50 a stále hrá. Najstarším strelcom gólu je Japonec

Na svoj prvý gól v profilige si musel počkať do druhej tretiny, keď dôrazne dorážal osamotený puk do Kuemperovej svätyne. Na ľade strávil viac než 12 minút, pričom si okrem presného zásahu pripísal 4 strely a jedno plusko.

„Sen sa stal skutočnosťou. Nemohlo to byť lepšie. Navyše, podarilo sa mi dať gól, pričom na štadióne bola aj moja rodina a priatelia,“ okomentoval vydarenú premiéru Boeser.

Počas celého zápasu ho mohutne povzbudzovali taktiež jeho najbližší.

FOTO: hfboards.hockeysfuture.com