Poslednou zastávkou pred finále Svetového pohára v biatlone je tento týždeň nórsky Holmenkollen. Súťaže tu odštartovali rýchlostnými pretekmi žien na 7,5 kilometra aj s trojicou slovenských reprezentantiek, z ktorých tradične pútala najväčšiu pozornosť Anastasia Kuzminová. Okrem nej však štartovali aj sestry Paulína a Ivona Fialkové.

Prečítajte si tiež: Takto vítali svoju olympijskú hrdinku v Banskej Bystrici

Trojnásobná olympijská víťazka si chcela napraviť chuť po tak trochu nevydarenom šprinte z minulého týždňa vo fínskom Kontiolahti, zabojovať o navýšenie náskoku v boji o malý glóbus v tejto disciplíne a zároveň zníženie manka na Fínku Kaisu Mäkäräinenovú v celkovom poradí Svetového pohára.

Anastasia Kuzminová nenechala nič na náhodu a už v prvom bežeckom okruhu neuveriteľným spôsobom deklasovala celú konkurenciu. Pri prvej streleckej položke strieľala v dobrom tempe, netrafila však štvrtý terčík, a tak musela absolvovať jeden trestný okruh. Napriek tomu bola jej strata na najlepšie pretekárky minimálna. Aj druhý bežecký okruh sa niesol v znamení bežeckého koncertu slovenskej reprezentantky.

Navyše, Kuzminová pridala čistú streľbu v stoji na druhej návšteve strelnice a do cieľa prišla s výrazným náskokom pred zvyškom štartového poľa. Do kariet jej zahrali aj chyby jej najväčších konkurentiek, najmä tie od Kaisy Mäkäräinenovej. Slovenka sa napokon mohla tešiť z víťazstva pred Bieloruskou Dariou Domračevovou o deväť a Juliou Džimovou z Ukrajiny o 29 sekúnd.

Anastasii Kuzminovej zahralo do kariet aj veľké zavíhanie Kaisy Mäkäräinenovej, ktorá sa na strelncii dopustila až štyroch chýb, za slovenskou reprezentantkou zaostala takmer o dve minúty. Kuzminová sa tak dostala dokonca späť do čela priebežného poradia Svetového pohára.

Fantastickú poolympijskú formu potvrdila Ivona Fialková. Mladšia zo sesterského dua dnes ešte vylepšila svoje štrnáste miesto zo šprintu spred týždňa, keď ju v cieli klasifikovali na skvelej deviatej priečke. Ivona Fialková dokončila preteky bez streleckej chyby a dosiahla nové kariérne maximum.

ivona.png

FOTO: instagram/Ivona Fialková

Preteky príliš nevyšli Paulíne Fialkovej. Tá po pomalšom rozbehu v prvom bežeckom kole spravila na streľbe v ľahu hneď dve chyby, ku ktorým pridala ďalšiu minelu na "stojke", čo ju odsunulo mimo bodované pozície, presne na 52. miesto.

Bude vás zaujímať: Biatlonistky robili Slovensku radosť aj v Pjongčangu

Foto: adidas