Hokejisti bratislavského Slovana majú za sebou prvý prípravný zápas na domácom ľade. Premiéru si predstavovali úplne inak. Po nevýraznom výkone prehrali s úradujúcim českým majstrom Kometou Brno 1:5.

„Hrali sme piaty zápas za siedmy deň, ale druhá vec je, že dokopy v tých doterajších dueloch sme neurobili toľko chýb, ako proti Brnu. Súper bol jednoznačne lepší, Marek Čiliak pochytal ešte niekoľko vyložených šancí. Musíme sa s tým lepšie popasovať. Nabitý program a ťažké cestovanie bude aj v KHL. Ideme ďalej, musíme sa z toho poučiť,“ zhodnotil duel kouč domácich Vladimír Országh.

Fanúšikovia na ľade nevideli dve posily tímu – Kylea Chipchuru a Patrika Virtu. „Máme veľmi úzky káder, na niektorých sa náročný program a cestovanie začína prejavovať. Nechceme hráčov odpáliť už teraz. Preto dostali voľno,“ prezradil Országh. Naskytá sa teda otázka, ako plánuje Slovan tento problém riešiť. Nová sezóna už klope na dvere a na posilnenie nie je veľa času.

„Mali sme niekoho v hľadáčiku. Treba si priznať, že pre hráčov nie je Slovan voľba číslo jeden. Stále hľadáme troch-štyroch kľúčových hokejistov, ak neprídu, budeme hrať s tým, čo máme,“ dodal lodivod Bratislavčanov a na záver prezradil, či by do klubu mohli pribudnúť ešte aj slovenskí hráči.

„Máme vytipovaných niekoľko mladých, ale to bude len doplnenie. Slovenskí hráči do prvých dvoch útokov už voľní nie sú.“

FOTO: Presilovka / Alžbeta Takácsová