Nový futbalový formát sa označuje ako 1vs1 futbal. Hrá sa v okrúhlej aréne s dvomi bránkami a mantinelmi. Bežne sa odohráva v režime jedného proti jednému, pri nesúťažných zápasoch je dovolených aj viac aktérov.

Spája v sebe niekoľko herných prvkov ako dobrú techniku či šikovnosť, ale aj zábavu. V zahraničí ide o mimoriadne populárny šport, na Slovensko prichádza vďaka špeciálnej tour.

Najbližšou zastávkou Hyundai 1vs1 Tour bude Nitra. Futbaloví priaznivci, ale aj rodiny s deťmi si môžu tento formát vyskúšať na Svätoplukovom námestí už v sobotu 28. mája v priebehu celého dňa.

„Garantujem vám, že 1vs1 futbal zabaví kohokoľvek. Vďaka tomu ho hrajú profesionáli na medzinárodných podujatiach, ale aj deti či futbaloví nadšenci. Skvelou príležitosťou pre Slovákov je práve 1vs1 Tour, ktorá cestuje po Slovensku a predstavuje tento atraktívny šport verejnosti,“ hovorí Marián Kvasňovský, organizátor 1vs1 Tour.

Tento futbalový formát, ktorý je pre slovenských fanúšikov novinkou, má jednoduché pravidlá. Cieľom je streliť štyri góly alebo dať súperovi jeden gól medzi nohy, vtedy ide o tzv. KO a hráč vyhráva 4:0.

Trafíte sa štyrikrát alebo sa pokúsite nastreliť „jasle“? Vyskúšajte si, aké je to hrať na päťmetrovom ihrisku už túto sobotu v Nitre v rámci Futbalu v meste.

Zdroj: 1vs1futbal.sk