V Slovenskej hokejbalovej extralige HEL je dnes na programe 17. kolo, ktoré je zároveň posedným kolom jesennej časti súťaže. Jednoznačným šlágrom je súboj dvoch tabuľkových suverénov medzi Považskou Bystricou a Vrútkami.

Jokerit Petržalka - ŠK 98 Pruské, Petržalka 10:30

Jokerit ťahá trojzápasovú víťaznú šnúru, naopak, hostia sú skôr v útlme. Favoritom budú domáci, ale treba napísať aj to, že Pruské nie je historicky pre Jokerit vôbec obľúbeným súperom. Žolíci totiž za sedem rokov porazili Prušťanov len raz v riadnom hracom čase a to v minulej sezóne vonku pomerom 0:4. Doma s Pruským ešte nevyhrali. Prelomia túto nepriaznivú bilanciu? Šance na to majú dobré.

ŠKB Martin - Hokejmarket Skalica, Martin 11:00

Veľký zápas uvidia diváci v martinskej hale. ŠKB privíta majstra v očakávanej repríze minuloročného semifinále Play off. Favoritom je tentoraz Skalica. Uvidíme, ako sa podarí presadiť čerstvo korunovanému víťazovi ankety TISSOT hráč mesiaca, Richardovi Válekovi a celej jeho družine. Martinčanom začal hokejbal znovu chutiť a dotiahli sa v tabuľke na prvú osmičku. Remíza by nebola prekvapením, my však vsádzame na víťazstvo hostí.

PROTEF Považská Bystrica - Kometa Vrútky, PB 13:00

Šláger jesene v HEL uvidia diváci v Považskej Bystrici. Súboj dvoch goliášov tohto ročníka, tímov ktoré valcujú svojich súperov a vzdorovať im dokázal iba majster. Je príznačné, že tieto tímy sa stretnú práve v poslednom kole jesennej časti. Rozhodne pôjde o jeden z vrcholov celého ročníka a my veríme, že v Považskej Bystrici bude plný dom! Podľa nás sa body budú deliť!

Lion Svidník - HBC Košice, Svidník 13:00

Derby na východe republiky môže mať zaujímavý priebeh. Domáci sú v pohode a hostia vystrkujú čoraz viac rožky. Dočkáme sa na záver prvého väčšieho prekvapenia zo strany nováčika? Alebo levy zvládnu úlohu favorita a odnesú si „povinné“ tri body? Veľa bude záležať na tom, v akom zložení Košice do Svidníka pricestujú. Favoritom sú domáci.

Zápasy Kežmarok – Nitra, LG Bratislava - Diaková a Třinec - Ružinov sú odložené na jar.