Slovenský matador Zdeno Chára hovorí, aká je dôležitosť najbližších zápasov pre Boston a približuje situáciu okolo Jaroslava Haláka.

„Práve prežívame časť sezóny, ktorá znamená veľmi veľa. Sme v pozícii, že nemáme nahraté body, a preto nemôžeme zvoľniť," okomentoval pre nhl.com slovenský obranca aktuálne súboje bostonských medveďov. Zároveň dodal, že jeho klub bojuje o posledné priečky zabezpečujúce play-off - na rozdiel od ostatných sezón, keď si Boston zaistil vyraďovacie zápolenia v predstihu. Ako nevýhodu vníma kapitán bostonského celku fakt, že hráči nemajú dostatočný čas na oddych.

Prečítajte si tiež: Slovenskí brankári ovládli play-off v Česku

Bruins sa nachádzajú na ôsmom mieste, pričom na krk im dýcha New York Islanders s Jaroslavom Halákom. Zdeno Chára si dôležitosť nadchádzajúcich stretnutí uvedomuje. „Bijeme sa o každý bod." Práve v drese prenasledovateľa z Islanders sa nachádza slovenský gólman Jaroslav Halák, ktorého vedenie poslalo na farmu, no pred kľúčovými súbojmi ho povolali späť. „Teším sa, že Jarino je späť v NHL," začal Chára.

Rodák z Trenčína adresoval Halákovi ďalšie slová chvály. „Je to NHL brankár, zaslúži si byť v tejto lige. Na svetovej úrovni dokázal veľmi veľa," opisoval skúsený bek. Chára naznačil, že presun slovenského brankára na farmu vzišiel zo zákulisia klubu, k čomu verejnosť nemá prístup. „Je to veľmi smutné, že sa stávajú takéto veci - že pošlú brankára svetových kvalít na farmu," povedal 40-ročný obranca o situácii, ktorá súvisí s jeho krajanom.

FOTO: nhl.com