Základná časť hokejovej Tipsport ligy sa prehupla do druhej polovice. Prinášame vám zhrnutie doterajšieho priebehu sezóny najvyššej slovenskej súťaže.

Maďarské tímy sklamaním?

Určite viacero hokejových fanúšikov vrátane riaditeľa Tipsport ligy Richarda Lintnera očakávalo, že rozšírenie súťaže o dva maďarské tímy bude prínosom. DVTK Miškovec aj MAC Budapešť sa však nachádzajú v dolnej časti tabuľky (na ôsmom, respektíve desiatom mieste).

Boj o titul bude ešte zaujímavý

Hokej je jeden z najnevyspytateľnejších športov. Svoje o tom vedia aj hráči Zvolena, ktorí mali po výhre nad Košicami pohodlný sedembodový náskok. Po polovici základnej časti sú Zvolenčania na čele len o skóre. Do boja o triumf v základnej časti sa hlási aj Poprad, ktorý zaostáva za vedúcou dvojicou o tri body.

Čo sa deje v Žiline?

Odpoveď na túto otázku vie asi len málokto. Jedno je však isté. Žilinčania sú momentálne na zostupovej priečke, pričom na Detvu nad nimi strácajú až osem bodov. Žilinčania síce odohrali o osem zápasov viac ako výber Slovenska do 20 rokov, no inkasovali len o tri góly menej, konkrétne 108.

Naháňačka tria o výhru v súťaži produktivity

Nikoho neprekvapí, že prvé miesta patria zástupcom Zvolena a Košíc. Na samom čele sa vyhrieva Michal Chovan, ktorý svojich 40 bodov rozdelil do pomeru 1:3. O tri body menej má Ladislav Nagy obliekajúci dres Košíc. 39-ročný hokejista doposiaľ strelil 20 gólov a pridal 17 asistenciami. Elitnú trojicu uzatvára Rastislav Špirko, ktorý v doterajšom priebehu Tipsport ligy nazbieral 36 bodov za 14 gólov a 22 asistencií.

Dokáže nadviazať Trenčín na minuloročné finále?

Zatiaľ na tom Trenčania nie sú najlepšie, pretože po nelichotivých výsledkoch doplnených o krutú a pravdivú kritiku Branka Radivojeviča im zatiaľ patrí len siedma priečka.

Nitra vstáva z popoľa a chystá sa zamiešať karty

Hokejisti Nitry dokázali v posledných desiatich dueloch získať až 23 bodov, vďaka ktorým výrazne poskočili v ligovej tabuľke, kde im aktuálne patrí piata pozícia.

Netreba zabúdať na Banskú Bystricu

Barani sú aktuálne na štvrtom mieste, na vedúci Zvolen strácajú sedem bodov. Práve preto nemusí stredoslovenský klub hádzať flintu do žita.

FOTO: eliteprospects.com