V pondelok sa presne na pravé poludnie vyžrebovali vo švajčiarskom Nyone osemfinálové dvojice Ligy majstrov. Nasadené tímy hrajú odvetné zápasy na domácom štadióne. Tímy, ktoré postúpili do osemfinále z jednej skupiny, proti sebe hrať nemôžu. To isté platí aj o celkoch z rovnakej futbalovej asociácie.

Ako prvá bol z osudia vyžrebovaná nemecká Borussia Mönchengladbach, ktorá za súpera dostala nepríjemný Manchester City, ktorému sa síce v lige nedarí podľa predstáv, ale určite je favoritom práve celok z Anglicka. V druhom zápase sa predstaví Lazio Rím na čele s Cirom Immobilem, ktorý sa bude snažiť zostreliť Bavorov z Mníchova. Zaujímavý stret prinesie aj zápas Atlética Madrid s Chelsea Londýn, kedy proti sebe nastúpia celky s výbornými defenzívami. Anglický majster Liverpool si zmeria sily s príjemným prekvapením posledných rokov s Lipskom Paríž bude môcť odplatiť Barcelone potupný comeback, keď v prvom vzájomnom zápase vyhrali Parížania 4:0, ale následne historicky Barcelona vyhrala gólom v nadstavenom čase vysoko 6:1 a radovala sa v ročníku 2016/2017 z postupu ďalej. Seville žreb nemohol prisúdiť Real Madrid, a tak zostali na výber už len Dortmund a Atalanta. V tomto prípade osud zariadil, že sa o postup do štvrťfinále medzi sebou popasujú Sevilla a Dortmund. Na posledných dvoch loptičkách bolo meno Atalanty, ktorá sa momentálne trápi a Realu Madrid, ktorý je tiež v zložitom období.

Prvá vyraďovacia časť bude rozdelená do štyroch týždňov. Začne sa v utorok 16. februára a pokračovať sa bude v stredu 17. a o týždeň opäť utorok a v stredu 23., respektíve 24. februára, kedy sa odohrajú všetky prvé zápasy. Odvety sú na programe v marci, a to konkrétne 9., 10., 16. a 17. Žrebovanie ďalších vyraďovacích fáz už prebehne na jedenkrát, a to konkrétne 19. marca.