V netradičnej hokejovej destinácii - čínskom Shenzhene - sa uskutočnil prvý prípravný zápas tejto sezóny NHL medzi Bostonom Bruins a Calgary Flames.

V drese Bostonu síce nenastúpil nestarnúci kapitán Zdeno Chára, o svoju pozíciu v prvom tíme však zabojovali brankár Jaroslav Halák a útočníci Peter Cehlárik s Martinom Bakošom.

V prvej tretine sa vo veľkom svetle ukázalo najmä ofenzívne duo Slovákov. Po veľkej bojovnosti Cehlárika a nezištnej prihrávke Bakoša otváral skóre stretnutia Trent Frederic.

Zo strany žilinského rodáka Petra Cehlárika to ešte nebolo všetko. Už o pár sekúnd zvýšil na 2:0 Ryan Donato, no a už o pár sekúnd na to Peter Cehlárik prihrávkou z úrovne bránkovej čiary, ktorá "mala oči", krásne našiel Johna Moorea a ten zvyšoval už na trojgólový rozdiel v prospech bostonských medveďov.

Jaroslav Halák vie, že po väčšinu sezóny bude len kryť chrbát brankárske jednotke Bruins Tuukkovi Raskovi, v dnešnom dueli však viacerými skvelými zákrokmi ukázal, že je o svoju pozíciu pripravený zabojovať. Najviac roboty mal v druhej tretine, keď kryl hneď niekoľko nádejných príležitostí hokejistov Calgary. Slovenský gólman napriek tomu dvakrát inkasoval a nakrátko musel dokonca pre problémy s korčuľou prepustiť miesto aj svojmu kolegovi Raskovi.

Bostonu napokon na víťazstvo v riadnej hracej dobe nestačilo ani vedenie 3:0, keď v poslednej minúte tretej tretiny pri početnej prevahe o dvoch hráčov vyrovnal kapitán Calgary Mark Giordano.

Po bezgólovom predĺžení prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých Jaroslav Halák pustil za chrbát len jediný puk, jeho spoluhráči sa presadili dvakrát, a tak Boston napokon zvíťazil 4:3 po samostatných nájazdoch.